"Дякуємо, Франціє!": у Парижі відбувся український мистецький вечір

На одній із найпрестижніших музичних сцен світу — Opеra Bastille у Парижі — відбувся знаковий вечір під гаслом Merci, la France! Amitiеs, l’Ukraine (“Дякуємо, Франціє! Дружньо — Україна”). Головною подією вечора став виступ Національної академічної капели бандуристів України імені Г. І. Майбороди — колективу, який понад століття є хранителем української музичної традиції. Про це повідомило Посольство України у Франції, інформує “Дім”.
Подія стала майданчиком для висловлення вдячності французькому суспільству за всебічну допомогу: від політичної підтримки до постачання важливого озброєння та гуманітарних вантажів.
“Цей вечір символічно названо Merci la France, і це говорить саме за себе. Нам справді є за що дякувати Франції та французькому народу. За політичну підтримку, за зусилля на шляху до нашого вступу до ЄС, за військову допомогу, дійсно кожен українець знає, що таке “Цезарі”, “Міражі” і “Скальпи”. За солідарність та гуманітарну допомогу, яку надають уряд Франції, регіони, міста, містечка та громади. Ми пережили цю зиму завдяки вам!”, — наголосив посол України у Франції Вадим Омельченко.
Центральною подією культурної програми став виступ Національної академічної капели бандуристів України. Нині артисти поєднують мистецьку діяльність із захистом Батьківщини — частина музикантів служить у лавах Збройних сил України.
Концерт в Opеra Bastille продемонстрував енергію українського культурного опору та національної ідентичності.
Читайте також: Ретроспективну виставку українського авангардиста Олекси Грищенка відкрили у замку-музеї Ґрімальді
Нагадаємо, у Парижі на площі перед палацом "Отель-де-Віль" до 19 березня триватиме виставка "Скарби українських музеїв", яка триває у межах Сезону України у Франції. Парижани та гості міста мають змогу просто неба ознайомитися із шедеврами з колекцій провідних українських музеїв.














