ДП “МПІУ” оголошує конкурс

Під час протистояння України зі збройною та інформаційною агресією з боку Російської Федерації є нагальна потреба у зміцненні інформаційного простору України та задоволенні потреб іноземної аудиторії. У нових реаліях повномасштабної війни та героїчного спротиву українців, мільйонів переселенців, надзвичайної міжнародної підтримки, ДП “МПІУ” продовжує свою місію, що полягає у консолідації української та світової спільноти довкола “українського порядку денного”, знайомства світу з феноменами української багатонаціональної ідентичності, хоробрості, згуртованості й патріотизму.

З метою реалізації інформаційної політики держави, посилення забезпечення інформаційної безпеки держави, захисту національного інформаційного простору, сприяння задоволенню культурних потреб аудиторії відповідно до Положення "Про організацію та проведення мистецьких конкурсів на Державному підприємстві “МУЛЬТИМЕДІЙНА ПЛАТФОРМА ІНОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ”, затвердженого Наказом ДП “МПІУ” від 03 травня 2023 року №52, та Статуту, ДП “МПІУ” оголошує про початок проведення мистецького конкурсу з відбору проєктів для виробництва (створення) аудіовізуальних творів — циклу різножанрових інформаційних відеоматеріалів.  

Метою проведення відбору є визначення переможців мистецького конкурсу, з якими будуть укладені угоди на виробництво (створення) аудіовізуальних творів — циклу різножанрових інформаційних відеоматеріалів, які будуть просувати українські наративи, комунікувати Україну світу не лише в подіях війни чи протиставленні Росії, а її самобутність, її європейську цивілізаційну приналежність, точки її унікальності, а також руйнувати російські міфи і російську пропаганду по всьому світу.

Предметом конкурсу є виробництво (створення) аудіовізуальних творів — циклу різножанрових інформаційних відеоматеріалів для міжнародних редакцій ДП “МПІУ” (англійська, іспанська, арабська).

Відеоконтент для англійської редакції повинен висвітлювати співпрацю та партнерство країн Східної Європи, взаємодію в культурній, соціальній, політичній, економічній сферах, питання розвитку технологій, медіа, науки, участь України в міжнародних проєктах, висвітлення євроінтеграційних кроків України тощо.

Відеоконтент для іспанської редакції повинен бути спрямований на ознайомлення мешканців іспаномовних країн, здебільшого Південної та Латинської Америки, з інформацією про Україну, донесення якої має на меті спростування наративів російської пропаганди.

Теми, важливі для висвітлення: співпраця та партнерство іспаномовних країн, здебільшого Південної та Латинської Америки з Україною, взаємодія в культурній, соціальній, політичній, економічній сферах, питання розвитку технологій, медіа, науки, участь України в міжнародних проєктах, висвітлення демократичних принципів розвитку України, боротьба з корупцією та інше.

Відеоконтент для арабської редакції повинен бути спрямований на ознайомлення мешканців Близького Сходу та Північної Африки з інформацією про Україну, донесення якої має на меті  спростування наративів російської пропаганди.

Теми, важливі для висвітлення: співпраця та партнерство країн Близького Сходу та Північної Африки з Україною, взаємодія в культурній, соціальній, політичній, економічній сферах, питання розвитку технологій, медіа, науки, участь України в міжнародних проєктах, висвітлення демократичних принципів розвитку України, боротьба з корупцією та інше.

Хронометраж — 2-30 хвилин.

Кількість випусків — необмежена.

Термін реалізації проєктів — до 22.12.2023 р.

Для участі у конкурсному відборі учасники подають до ДП “МПІУ” наступні документи:

1. Заявка.

2. Лист-гарантія.

3. Документи, які характеризують проєкт (у довільній формі опис ідеї та концепції проєкту, який подається на конкурс).

4. Орієнтовна вартість виробництва — вартість у гривнях з ПДВ за 1 (одну) одиницю.

5. Виписка або витяг.

6. Довідка про кваліфікацію працівників учасника із зазначенням досвіду роботи з українськими та міжнародними ЗМІ та досвід роботи за напрямом, на який оголошено мистецький конкурс.

7. Довідка про наявність в учасника перекладачів та дикторів з досвідом роботи та/або інформація, що підтверджують рівень володіння англійською, арабською, іспанською мовами на фаховому рівні.

8. Довідка про наявність матеріально-технічної бази.

9. Довідка про доступ до інформації, матеріалів інформаційних агентств, інформаційних баз для створення матеріалів (у довільній формі мають бути вказані агентства, з якими укладені договори).

10. Інформація про наявність контактної бази з експертами, лідерами думок, що є авторитетними для Українців, жителів Європи та США.

Участь у конкурсі можуть прийняти юридичні особи будь-якої форми власності, що зареєстровані на території України відповідно до чинного законодавства, серед учасників, кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) або посадових осіб таких юридичних осіб немає громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь, а також фізичні особи — підприємці, зареєстровані на території України, які не є громадянами Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Етапи Конкурсу

Конкурс відбуватиметься у два етапи:

І. Експертне оцінювання поданих проєктів, а саме:

1)  розгляд конкурсної документації претендентів, аналіз підтвердних документів;

2) прийняття рішення про допуск/недопуск претендентів до участі у ІІ етапі конкурсного відбору.

Проєкти оцінюватимуть за такими критеріями:

 • Оригінальність ідеї;
 • Актуальність теми;
 • Новизна;
 • Соціальна важливість проєкту, виховний ефект, проголошення духовних, моральних, гуманістичних цінностей, сприяння створенню позитивного іміджу України;
 • Орієнтовна вартість виробництва (співвідношення “мета – ціна – якість”).

ІІ. Презентації проєктів учасниками, а саме:

1) розгляд та оцінювання презентації проєктів, які допущені до ІІ етапу мистецького конкурсу;

2) визначення кращої конкурсної презентації та обрання переможця(ів) конкурсу.

Проєкти оцінюватимуть за такими крітеріями:

 • Відповідність проєкту зазначеній тематиці, цілям і пріоритетним завданням;
 •  Суспільна значущість;
 •  Повнота охоплення цільової аудиторії;
 •  Творчий потенціал автора проєкта;
 •  Креативність та якість презентації проєкту;
 •  Художнє оформлення ідеї та естетичне враження;
 •  Рівень кадрового та матеріально-технічного забезпечення, необхідного для виконання проєкту;
 •  Досвід виконання аналогічних проєктів у відповідній сфері.

Документи, які подаються на конкурс, мають бути викладені державною мовою.

Датою одержання заявок вважається дата їх надходження на електронну адресу ДП “МПІУ”.

Документи надсилаються на електронну адресу: [email protected] одним листом, а в разі необхідності кількома листами, з однією темою. Тема повинна містити назву учасника.

Документи подаються підписаними уповноваженими особами у сканованому вигляді (формат PDF), кожен документ окремим файлом.

Кінцевий термін подачі заявок на участь у конкурсі та матеріалів (в друкованій та електронній формах) — 03.11.2023 року до 16:30 (включно).

Заявки, подані після завершення зазначеного в оголошенні строку приймання документів, не розглядаються.

Результати конкурсу будуть повідомлені шляхом публікації на офіційному веб-сайті.

У залежності від кількості отриманих заявок, оголошення результатів конкурсу може бути перенесено, про що організатором конкурсу буде повідомлено додатково.

Контактна особа та телефони для довідок: (044) 586-41-90 Вашакідзе Олександр.

Звертаємо увагу на те, що ДП “МПІУ” у своїй діяльності керується Законом України “Про публічні закупівлі” та Постановою Кабінету міністрів України №1178 від 12 жовтня 2022 р. Також інформуємо учасників, що, відповідно до законодавства, оплата за укладеними договорами між ДП “МПІУ” та переможцем (-ями) мистецького конкурсу проводиться за фактично надані послуги після підписання Актів, зокрема актів приймання-передачі матеріалів, Акта наданих послуг. Розрахунок на умовах попередньої оплати не проводиться. Майнові права інтелектуальної власності на створені проєкти належатимуть державі Україна в особі ДП “МПІУ”.

Відповідно до Указу Президента України від 25 травня 2017 року №133 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, яким застосовано санкції до поштових сервісів, зокрема, “Яндекс”, “Яндекс. Україна”, “Mail.ru”, “Mail.uа”, ДП “МПІУ” не прийматиме заявки із зазначених сервісів.

Прямий ефір