Документи після поранення: юрист розповів, як правильно діяти у шпиталі (ВІДЕО)

Головна задача військовослужбовця після потрапляння до шпиталю внаслідок поранення — офіційно зафіксувати факт лікування та ініціювати оформлення документів. Докладно про дії від перших годин у лікарні, аби в майбутньому не виникало проблем з документами, розповів юрист Veteran Hub Артем Баулін в ефірі “Ранку Вдома”.
“Після того, як військовослужбовець потрапляє в шпиталь, передовсім потрібно сконтактувати зі своїми командирами військової частини, щоб впевнитися, що військова частина знає, що він поранений і зараз на лікуванні. Це потрібно для того, щоб людина не потрапила, наприклад, до переліку тих, що самовільно залишила службу. У військових частин дуже великі об'єми роботи і ця інформація десь може загубитися. Це обов'язок медиків, медичного закладу і командирів — передавати інформацію, але наслідки, якщо хтось щось неправильно передасть, лягають на військового. Тому йому самостійно потрібно впевнитися, що дані про нього отримали в частині”, — пояснив юрист.
Другий крок військового — це надіслати всю медичну інформацію, яка в нього є. Це зокрема первинна медична картка (форма №001), що видавали медичні працівники військових частин на етапі евакуації.
“Документи необхідно переслати до військової частини і подати вимогу щодо оформлення довідки про обставини травми, яка також знадобиться. І далі необхідно комунікувати з лікарем, аби всі скарги, які є, навіть ті, які не пов'язані саме з пораненням, були зазначені в першому епікризі, який військовослужбовцю будуть видавати при виписці. Тому що в подальшому, якщо ці скарги не будуть відображені, складно буде довести, що якісь травми були саме після евакуації”, — зазначив Артем Баулін.
За його словами, поранений військовослужбовець має право на повністю безоплатне медичне забезпечення, лікування, госпіталізацію. Так само зберігаються всі інші соціальні гарантії, грошове забезпечення, які передбачені для військовослужбовців під час їхнього лікування.
Юрист також звернув увагу на те, що не всі медичні заклади надають право доступу до їхньої медичної інформації.
“Тобто фактично документи, які оформляє медичний заклад і стосуються військовослужбовця, на руки іноді їм навіть не дають. Але медичний заклад зобов'язаний надавати цю інформацію, а військовослужбовці мають бачити, в чому невідповідність і заявляти вимоги. Наприклад: прошу зазначити, що ви зараз займаєтесь моїм плечем через поранення, але в мене болить коліно. От, будь ласка, зазначте в анамнезі, що біль в коліні з'явився тоді-то”, — пояснив юрист.
Іноді буває і таке, що медичний заклад не направляє на дослідження, яке потрібно пораненому.
“Наприклад, потрібно зробити саме КТ, а йому роблять рентген і кажуть, що, мовляв, в нас іншого немає. В цьому випадку військовослужбовець має право вимагати його переведення до іншого, більш профільного закладу, але це потрібно аргументувати обов'язково. Сказати, що саме такі дослідження мені потрібні і чому. Не просто, як в нас іноді військовослужбовці люблять, попросити перевести до медзакладу, бо він ближче до дому”, — зазначив Баулін.
Аргументувати необхідність переведення лікарям має саме військовослужбовець. Після цього готується подання, щоб його перевели.
“Подання йде до військової частини, яка направляє до іншого медичного закладу. І ось саме для військової частини треба обґрунтовувати. Бо у військовій частині теж може не буде таких медичних знань, щоб самим з'ясувати, чи дійсно його треба переводити чи ні. Тобто людині треба звертатись до лікаря, брати в нього рекомендації і вже звертатись до військової частини”, — пояснив юрист.
Читайте також: Ветерани та військові можуть отримати безоплатну стоматологічну допомогу — як скористатися














