День народження режисера Віктора Флемінга та річниця передачі Межигір'я — 23 лютого в історії

Зустрічаємо п'ятницю, 23 лютого, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії". 

150 років тому англійський майор Волтер Вінфілд запатентував гру в теніс. Спершу вона мала назву Свистка. Військовий спеціально розробив ігровий майданчик, який нагадував пісочний годинник. Головними атрибутами змагань були ракетки й гумові м'ячі. Він також сформулював та опублікував правила гри. Невдовзі вона сподобалась знаті й навіть королівській сім'ї. Сьогодні теніс — одна з найпопулярніших спортивних ігор у світі.

Цього дня 1879 року в Києві народився український художник авангардист польського походження Казимир Малевич. Найвідоміша його картина "Чорний квадрат", яка написана у стилі супрематизму. Щоправда, при створенні свого шедевра художник взагалі не використовував чорний колір. Насправді це був результат змішування різних фарб. Чорний квадрат став однією з найбільш обговорюваних картин в історії образотворчого мистецтва.

Перш ніж стати успішним режисером, він бував гонщиком, фотографом і навіть супроводжував американського президента Вудро Вільсона у поїздках європейськими країнами як старший оператор. Його стрічка "Віднесені вітром", створена за мотивами однойменного бестселера Маргарет Мітчелл, отримала 10 премій "Оскар". Не менш успішно він екранізував казкову історію Френка Баума "Чарівник країни Оз". 23 лютого 1889 року народився американський режисер Віктор Флемінг.

Її спів порівнювали зі скрипкою Страдіварі через рідкісне колоратурне сопрано з неймовірною силою звучання і шовковистим тембром. Упродовж двох десятиліть вона була солісткою Київського театру опери та балету, виступала в багатьох країнах Європи у Канаді, Китаї, Індії. 1951 року виборола першу премію на Міжнародному конкурсі співаків солістів у Берліні. 23 лютого 1925 року в Одесі народилась оперна співачка Єлизавета Чавдар.

10 років тому приватну резиденцію колишнього президента Януковича Межигір'я передали у власність державі. Відповідну постанову ухвалила Верховна Рада. У 140 гектарному комплексі, що розташований у селі Нові Петрівці, неподалік Києва, політик жив 12 років, допоки не втік із країни. За цей час за вкрадені у держави кошти, спорудив для себе яхтовий причал, кінний клуб, ландшафтний парк зі штучними озерами та гольф-клуб. Виявили там і зоопарк. Зараз Межигір'я — це національний парк.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Медіа-партнери
Прямий ефір