Чому українська тенісистка Леся Цуренко знялася з турніру WTA в Індіан-Веллсі

Леся Цуренко. Фото: facebook.com/tsurenkofficial

Початок спортивної весни, вочевидь, виявив особливе загострення у шанувальників ідеї повернення росіян та білорусів на світову спортивну арену. Одночасно з інтриганами із Міжнародної федерації фехтування глибока симпатія до спортсменів без країн та прапорів прокинулася у душі виконавчого директора Жіночої тенісної асоціації Стівена Саймона. Про його розмову з Лесею Цуренко та її результат йдеться у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

У розмові з українською тенісисткою Лесею Цуренко пан Саймон розповів, що виступає за олімпійський Париж для росіян та білорусів, бо це, мовляв, буде демонстрацією принципів рівності. Він також зазначив, що особисто виступає проти війни Росії проти Україні, але думка інших гравців не повинна впливати на Цуренко, навіть якщо вони підтримують агресію РФ. 

Лесю боляче вразила ця позиція і вона знялася з турніру в Індіан-Веллсі. 

"Причиною відмови стала панічна атака. Офіційно буде написано "особисті причини", але фактично це проблеми з диханням і, можна сказати, істерика", — пояснила вона пізніше в коментарі btu.org.ua.

Жіноча тенісна асоціація терміново випустила заяву, де кілька разів наголосила на засудженні дій російського уряду та безумовній підтримці України, але назвала своїм основним принципом гарантії виступів гравців, незалежно від дій урядів їхніх країн.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір