Без сосисок та енергетиків: перша леді розповіла, як змінюється харчування у школах (ІНФОГРАФІКА)

2021 рік буде присвячений оновленню меню у школах, — заявила перша леді Олена Зеленська.

Про це інформує телеканал "Дом" із посиланням на повідомлення дружини президента у Facebook.

"Діти — наше майбутнє. Від здоров’я кожної дитини залежить добробут усієї нації, — наголосила Олена Зеленська. — Можливо, це звучить пишномовно, але це правда. Кожен батько та мати хочуть, щоб їхні діти харчувалися здоровою їжею як вдома, так і в школі".


Згідно з новими правилами, у школах забороняється продаж енергетичних напоїв, кави, ковбаси, сосисок, рибних консервів тощо. Натомість у раціоні дітей буде більше м'яса і фруктів.

Введені обов’язкові для виконання гігієнічні вимоги до харчоблоків, персоналу і способів транспортування продуктів, уточнила перша леді.

Вона нагадала, що у 2020 році вперше виділили держсубвенцію для шкіл, яку 1 908 закладів по всій Україні використали для закупівлі обладнання і модернізації харчоблоків.

"Нова методологія закупівель та система НАССР зі свого боку допомагають посилити контроль якості та знизити ризик постачання до шкільних їдалень небезпечних і неякісних продуктів. Без цієї роботи впроваджувати зміни у шкільних їдальнях було б неможливо. 2021 рік ми присвятимо оновленню меню у школах", — зазначила Олена Зеленська.

Нагадаємо, президент підписав закон про забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб.

Прямий ефір