Автор "Броньованого розуму" презентував нову книжку, щоб віддячити аудиторії та залучити допомогу для військових — інтерв'ю з Костянтином "Вальде" Ульяновим

Констянтин "Вальде" Ульянов. Фото: facebook.com/MTacua

Учасник війни з Росією, тренер з ножового бою та прикладного фехтування Констянтин Ульянов (Вальде Хан) нещодавно презентував нову книгу "Право сильного". Його знають, як автора видання "Броньований Розум: бойовий стрес та психологія екстремальних ситуацій", за якою навчають військовослужбовців. За іронією долі книгу "Право сильного" — про тягар сили та влади, переклали та видали друзі автора. Ця фентезійна історія має благородну мету — допомогти нашим захисникам, зізнався у "Ранку Вдома" Костянтин "Вальде" Ульянов. 

— Розкажіть, будь ласка, про тему і про сюжет книги "Право сильного". 

— Це роман, але формат — темне фентезі. Це історія про те, що відбувається з людиною, яка не готова отримати силу. Я дуже багато років був інструктором, робив людей сильнішими. Бачив, як ці люди змінюються. Дехто вважає, що сила робить людиною кращою. Втім, це не так. Люди, котрі отримують силу, стають дуже різними. Хтось готовий прийняти цю силу, і стає кращим.

Для когось сила стає тягарем, у людини проявляються негативні якості. Бо, наприклад, раніше на якусь грубість людина боялася відповісти агресією, а коли почала займатися бойовими мистецтвами або носити з собою зброю, то проявляла свою силу навіть там, де не потрібно. Тоді не людина керує силою, а сила керує людиною. То ж сила — це лише інструмент, котрий людина використовує.

— В якому зі світів відбуваються події у романі? 

— Світ книги прописувався під ідеєю, він доволі жорстокий. Саме під нього підбиралися герої. Вони іноді поводяться дуже негарно. Вони можуть обманювати. Вони, вочевидь, вбивають. Іноді дуже підло. Герої іноді роблять вчинки, котрі, ми б вважали неправильними. Вони кажуть речі, котрі для нас з вами є неприйнятними, тому що вони не живуть поряд з нами.

Вони живуть в жорстокому темному світі. Їх професія доволі таки важка і страшна. Водночас це люди, котрі мають свою моральну систему координат. Якщо вони вважають щось правильним, то будуть за це боротися. Герої сплатили свою ціну за те, щоб мати це право. 

— Чому книга так довго чекала на видання? 

— Вона була написана в кінці 2014 року. Вплинули на це два фактори. По-перше, активні бойові дії на сході України. Тоді мені було не до видання. По-друге, книга була написана російською мовою. Я погано володів українською, тож перекласти її самотужки не міг. Та й видавати паперову книгу російською не хотів. Тому книга чекала слушного моменту.

Іронія в тому, що час на неї знайшовся вже під час Великої війни та й не в мене. Мої друзі вирішили мені допомогти із перекладом книги, а мій учень намалював для неї обкладинку. Насправді я просто її написав. Мене комбат відпустив на презентацію. Тому це не моя книга, а їхня. 

— Є якийсь ще благодійний підтекст у виданні? 

— Так, я не хотів просити підтримки у підписників. Скоро почнеться третій рік цієї війни. Важко всім, тому мені хочеться щось дати на заміну. Я публікую дописи навчально типу, іноді знімаю відео. Мені не хочеться просити грошей на пікапи, наприклад. Ідея була така: "Купіть, будь ласка, книжку, а гроші підуть нам на пальне!".

— Де можна купити книгу? 

— Книга продається в магазині видавництва "Наш Формат" та в книгарні "Рід". Також можна замовити через інтернет.

— Розкажіть про іншу вашу книгу "Броньований розум". Це не белетристика та не посібник з психології. Кому вона буде корисна? 

Книжка "Броньований розум" про те, що станеться з вами в екстремальній ситуації, які гормони працюватимуть і яким чином. Як це вплине на вашу здатність скористатися зброєю, накласти турнікет чи швидко оцінювати ситуацію.

Вона про те, що називається неконтрольований стрес або хронічний. Це ситуація, на яку людина не може вплинути, не знає коли вона почнеться або коли закінчиться. На що це схоже? Наприклад, на епідемію коронавірусу. Людина не може з цим впоратися.

Ще один приклад, масовані ракетні удари. Ми не знаємо, коли вони будуть, ми не можемо на них поплавати. Якщо ви вже півтора року боїтеся "шахедів", то це серйозне навантаження на психіку, це виснажує внутрішні ресурси. "Броньований розум" розповість більше про стресостійкість, про те, що ви можете на побутовому рівні зробити зі стресом.

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір