Американські журналісти хотіли знімати "Бредлі", німецькі — "Леопарди", — військовий і поет Дмитро Лазуткін про пресу на фронті
На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну український поет і спортивний коментатор Дмитро Лазуткін працював військовим кореспондентом. Нині він служить у 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка, а також обіймає посаду речника Міністерства оборони України. Про комунікацію з іноземними журналістами на фронті Лазуткін розповів у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім".
24 червня 2023 року Дмитро Лазуткін мобілізувався до 47-ї окремої механізованої бригади "Маґура", а згодом перевівся до 59-ї ОМПБр. У серпні 2024 року The New York Times написав про нього у статті "Загартовані в боях поети".
"Я часто возив журналістів. У нашій бригаді були "Бредлі", тому американські журналісти хотіли знімати їх і брати інтерв'ю у людей, котрі входять у склад їх екіпажу. Німецькі журналісти хотіли знімати "Леопарди". Ти маєш прорахувати маршрут, подумати про безпеку, домовитися з підрозділом. А вони (іноземні журналісти, — ред.) ж хочуть не просто записати інтерв'ю на фоні танка, а щоб той танк поїздив і, бажано, вистрілив та кудись влучив. Зробити так, щоб усі були задоволені, непросто і небезпечно. Ми знаємо, як працюють ворожі FPV-дрони та на яку дистанцію стріляє їхня артилерія", — розповів він.
Дмитро Лазуткін — український поет, журналіст, спортивний коментатор і військовий. За поетичну збірку "Закладка" отримав Національну премію імені Тараса Шевченка (2024). Був спортивним коментатором Олімпійських ігор у Пекіні, Ванкувері та Лондоні.
З 2023 року Дмитро Лазуткін проходить військову службу у складі 47-ї ОМБр "Маґура". На початку лютого 2024 року перевівся до 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. З квітня обіймає посаду речника Міністерства оборони України.
Читайте також:
- "Справжня еліта і України, і Америки": Кирило Стеценко поділився спогадами про зустріч із Квіткою Цісик
- Наталя Половинка пояснила, чому часто відмовляється від ролей у кіно
- Мій театральний графік розписано до 2026 року, — акторка Віра Кобзар
- Зараз 11 наших людей у війську, — очільник Національної оперети Струтинський
- Ми зламали стереотип сприйняття оперети, — очільник Національної оперети Богдан Струтинський
- 5 років перемовин про ліцензію: худкерівник Нацоперети розповів про постановку легендарного мюзиклу "Чикаго" в Україні