100 мільйонів доларів: найбільші донати світових зірок для України

Ештон Кутчер та Міла Куніс. Скриншот: kanaldom.tv

Світові зірки вже 11 місяців активно підтримують українців. Так, американська ведуча Бетенні Франкель надіслала Україні рекордні 100 мільйонів доларів. Актори Міла Куніс та Ештон Кутчер з 24 лютого зібрали на допомогу 37 мільйонів доларів, а Річард Гір назбирав майже 360 тисяч доларів на благодійному вечорі. Більше про підтримку України світовими зірками дізнавайтеся у програмі "Ранок Вдома".

Кавер-версія пісні "Ой у лузі червона калина" від британських рок-гігантів Pink Floyd та Андрія Хливнюк продовжує гучно нагадувати світові про кілька десятиліть опору України кривавим загарбникам. Гімн січових стрільців лунав на нашій землі ще 100 років тому під час визвольного руху. Ба більше, інтернаціональний шлягер ще й заробив для України кругленьку суму. Півмільйона фунтів стерлінгів вдалося підняти завдяки стрімкій ротації на численних музичних платформах. Гроші розподілять між вітчизняними гуманітарними організаціями, зазначається на офіційній сторінці легендарного рок-гурту Pink Floyd.

Рекордсменкою марафону з підтримки українців заслужено стає нью-йоркська бізнесвумен й зірка власного реаліті-шоу Бетанні Франкель. У квітні 2022 року фундація філантропки надіслала українським благодійним організаціям рекордні 100 мільйонів доларів. Кошти здебільшого пішли на допомогу у переселенні та подальшу підтримку українських біженців.

"Щиро кажучи, загальна сума допомоги від нашої організації вже вийшла за межі 100 мільйонів доларів, і ми не зупиняємося. Мушу зазначити, що перші 50 мільйонів — заслуга кожного американця, котрий долучився до нашої ініціативи донатами. Ми зробили це разом для України", — заявила Бетанні Франкель.

Фундація Бетанні Франкель була започаткована задля допомоги людям у кризових ситуаціях. Головні її управління — в Польщі та Угорщині. Американка неодноразово зазначала, що має намір переселити з гарячих точок понад 100 тисяч українців. Насамперед зосереджується на розселені біженців всередині Європи.

"Оскільки прикордонні міста переповнені, то ми швидко знаходимо людей у ЄС, які можуть прийняти у себе та підтримати українських біженців", — ділиться деталями роботи власної благодійної організації бізнесвумен Бетанні Франкель.

Наближенню перемоги над агресором сприяє й зіркове подружжя Куніс-Кутчер. Уродженка Чернівців Мілена Марківна разом із чоловіком Ештоном Кутчером від початку повномасштабного вторгнення зібрали 37 мільйонів доларів. Усі кошти пара перераховує на гуманітарні потреби українців через власну фандрейзингову платформу. Її заснували в березні 2022 року виключно задля допомоги землякам, розповіла акторка під час запису одного з американських подкастів.

"Позаяк я з України, мені телефонували люди, які вважали, що я щось тямлю у політиці або знаюся на неурядових місцевих організаціях. Тоді я зрозуміла, що вони не знають, до кого піти, тож я маю допомогти. Хтось же ж має знати, що робити. Ми з чоловіком почали розв'язувати невеликі проблеми й зрештою відкрили нашу платформу. Від моменту прийняття рішення до запуску минула доба", — зізналась Міла Куніс.

Завдяки такому рішенню зіркового подружжя, 65 тисяч людей з всього світу надали фінансову допомогу українцям. Така завзятість і рішучість зіркової пари не лишилася непоміченою на Батьківщині акторки. Президент України Володимир Зеленський особисто подякував знаменитостям за підтримку під час розмови онлайн.

Дещо скромнішою проти згаданих зірок, але не менш потрібною для українців, стала фінансова допомога від Річарда Гіра. Голлівудський серцеїд назбирав для України майже 360 тисяч доларів на благодійному вечорі в Carnegie Hall у травні минулого року. Зі сцени в Нью-Йорку Річард Гір говорив, що сприймає боротьбу українців як власну війну. Актор також заявив, що культурні діячі не мають права залишатися осторонь.

"Я із вдячністю оголошую, що посів одну з посад наглядової ради благодійної фундації. Гарантую, що кожен ваш долар уже відіграє важливу роль у допомозі Україні. Разом ми спроможні підтримати мільйони тих, хто цього потребує. Сподіваюсь на вашу участь і щиро дякую за ваші співчуття та любов у ці тривожні часи", — зізнався у відеозверненні Річард Гір.

А ще задля допомоги українцям кумир мільйонів виставив на аукціон свій улюблений кабріолет 1999 року. Це рідкісна автівка кольору антрацит. Вторговані за неї кошти, а це 32 тисячі доларів, Річард Гір скерував до благодійних фондів, які допомагають Україні.

Читайте також: Пол Маккартні та Род Стюарт: рок-зірки підтримують Україну

Прямий ефір