Зниклий на Херсонщині журналіст Олег Батурін чотири доби не виходить на зв'язок

Олег Батурін. Фото: radiosvoboda.org

У місті Каховка Херсонської області зник херсонський кореспондент газети "Новий день" Олег Батурін. Вже чотири доби він не виходить на зв'язок після того, як пішов на зустріч зі знайомим. З родиною ніхто не виходив на зв’язок. Ширяться чутки, нібито його тримають у захоплених окупантами Новій Каховці, Херсоні й навіть кажуть про тримання в Криму. Про це в коментарі Національній спілці журналістів (НСЖУ) повідомила дружина журналіста Наталія Батуріна, інформує "Дом".

Зараз у родині найбільше хвилюються за стан здоров’я журналіста, адже він потребує невідкладного лікування очей.

"Це катастрофа! У Олега захворювання очей, він майже сліпий, без лінз нічого не бачить. Чоловік має на ніч знімати лінзи, крапати краплі. Інакше очі будуть червоні, пектимуть. Олег вийшов, нічого з собою для догляду за очима, контейнера для лінз чи ліків, не має… Мій телефон він знає напам’ять. Якщо йому дадуть змогу зателефонувати, то чоловік точно вийшов би одразу на зв’язок", — зазначає Наталія Батуріна.

"Ненадання належної медичної допомоги журналісту є катуванням. Сьогодні ніхто достеменно не знає, де і в яких умовах перебуває відомий херсонський журналіст. Висловлюємо повну підтримку і солідарність родині нашого колеги, інформуємо міжнародних партнерів про необхідність докладання всіх можливих зусиль для порятунку Олега Батуріна від росіян, які намагаються "зачищати" український південь", — наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Олег Батурін 12 березня, близько 16:00, у Каховці після дзвінка знайомого пішов на зустріч, залишивши телефон і документи вдома. Він обіцяв повернутися за 20 хвилин, але не повернувся.

За місцевими даними, близько 16:50 біля автостанції міста були помічені російські військові, автомобіль, маркований "Z". Сусіднє місто Нова Каховка окуповано російськими військами, які намагаються встановити там підконтрольну Росії "адміністрацію".

Європейська федерація журналістів приєдналася до українських медіаорганізацій — Національної спілки журналістів України та Незалежної медіапрофспілки, закликаючи розслідувати зникнення журналіста.

Медіа-партнери
Прямий ефір