Записували в кадети і ставили на облік: ще 15 дітей та підлітків повернули з російської окупації

Ілюстративне фото: freepik.com

Минулого тижня з російської окупації вдалося повернути 15 дітей та підлітків. Усі вони жили під постійним тиском, страхом і загрозою життю, але зараз уже перебувають у безпеці. Про це повідомляє “Дім” із посиланням на благодійну організацію Save Ukraine.

Серед врятованих:  

  • 14-річна Аліна, яка таємно навчалась в українській школі, поки поряд з її домом лунали вибухи. Дівчинці відмовляли в лікуванні та реабілітації, бо родина не хотіла брати російські документи.  
  • 18-річний Іван, який весь час приховував свою проукраїнську позицію. У коледжі його змушували слухати пропаганду, а на уроках російський офіцер вчив студентів розбирати автомати. Коли хлопців почали викликати для постановки на військовий облік, Іван виїхав, щоб не воювати проти власної країни. 
  • 18-річний Дем'ян, якого погрозами змусили стати на військовий облік. Рідне місто хлопця заполонили озброєні чеченці, що відкрито знущалися з місцевих. На очах Дем'яна російські солдати увірвалися прямо на урок і зв'язали його однокласника.  
  • 17-річна Євгенія, чий дім щонайменше 10 разів обшукували озброєні солдати. Дівчину змусили відвідувати окупаційну школу, де дітей примусово записували в кадети, одягали у військову форму і щодня переконували, що війна — це норма.

Повернення дітей стало можливим завдяки підтримці партнерів у межах ініціативи президента України Bring Kids Back UA.

Зараз всі вони перебувають у безпеці в центрах “Надії та відновлення”, де отримують психологічну підтримку, допомогу з документами, житло та необхідний догляд для відновлення після пережитого.

“Втім сотні тисяч українських дітей досі залишаються на тимчасово окупованих територіях. Окупаційна влада посилює тиск, намагається примусово мобілізувати підлітків та ускладнює маршрути повернення”, — наголошують в Save Ukraine.

Читайте також: Це один із найбільш цинічних російських воєнних злочинів, — Зеленський про викрадення українських дітей

Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Медіа-партнери
Прямий ефір