Залаштунки Олімпіади-2024 у проєкті "Париж, Avenue Olympique": розмова з ведучою програми "Коло спорту" Діаною Звягінцевою
Олімпійські ігри у Парижі вже позаду. Українська збірна здобула 12 медалей. Про те, як усе відбувалося за лаштунками, говоримо з ведучою програми "Коло спорту" та проєкту "Париж, Avenue Olympique" на каналі "Дім" Діаною Звягінцевою. Яка місія спеціального проєкту, як він створювався, чим запам'яталися Олімпійські ігри, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".
Ведучі — Ірина Хоменко та Денис Мінін.
— Париж, Олімпіада, перемоги України. Як це було? Поділіться вашими враженнями. Адже небагато українських спортивних журналістів отримали саме акредитацію поїхати до Парижу.
— Насправді Париж і Олімпіада — це дуже велика відповідальність для мене. Взагалі, якщо також згадувати все те, що було в Парижі, то перше слово, яке приходить реально в голову — те, що це було дуже важко. Тобто, так, я працювала на багатьох проєктах, я працювала на європейських іграх, і, в принципі, я розуміла, що мене чекає. Але коли я поїхала на Олімпіаду, я зіштовхнулася з величезним обсягом роботи, і я дуже вдячна своїм колегам, що вони мені допомогли з цим впоратись. Якщо відкинути емоції та ритм, в якому ми працювали, то скажу, що Олімпіада — це свято спорту, свято людей та емоцій.
— З чого складається проєкт "Париж, Avenue Olympique"? Яка його місія?
— Авеню — це проспект з французької. Ми собі придумали, що у нас буде своє авеню. Проєкт починався із самого Києва аж до приїзду в Париж, де ми почали працювати на Олімпійських іграх. Тобто насправді Avenue Olympique не існує, але ось ми самі його створили для наших глядачів. Це проєкт про наших олімпійців, про те, як вони борються і як вони в принципі боролися і представляли нашу Україну.
— Це не перша ваша Олімпіада, чи не так? Чим вона була особливою для вас?
— Насправді я вперше працювала саме на Олімпіаді. До того я працювала на європейських іграх. Але якщо порівнювати всі країни, де я була, всі проєкти, над якими я працювала, то Олімпіада найбільш масштабна. Мені сподобалось, те, що до неї прикута неймовірна увага. Тобто було дуже багато фанів. Я там зустрічала дівчинку із Мексики, яка казала, що вона, в принципі, ніколи в житті не дивилася ніякі змагання, але зараз вона почула, що тут в Парижі відбувається Олімпіада, і вони просто зі своїм бойфрендом вирішили приїхати, аби відчути ось цю всю атмосферу.
До речі, для мене Олімпіада — це про ці емоції. Вони не завжди бувають приємними. Це і втома, і розпач, бо багато наших спортсменів не змогли здобути призових місць. Це дуже важко. Ти просто розумієш, що вони віддали все своє життя заради цієї Олімпіади. Це й тобі болить. Водночас Олімпіада — це про велике щастя, ейфорію, бо ти фактично береш участь у такій знаковій події. На твоїх очах твориться історія.
— Про що говорили у кулуарах? Про що говорили спортсмени, які приїхали до Парижу з різних куточків світу?
— Україна в принципі була в центрі уваги. Був дуже приємний момент на церемонії відкриття, коли наша команда їхала річкою Сена і всі аплодували. До мене підходили іноземні журналісти, і вони запитували, як ми живемо. Був, до речі, також момент, коли ми сиділи в медіацентрі, і в наших журналістів вмикався додаток із повітряною тривогою. Ми це сприймаємо інакше, ніж європейці. Звісно ми почали хвилюватися за наших рідних. Інші журналісти реально перелякалися та почали запитувати: "У цей час Росія бомбить ваші міста?". Ми відповідали, що це так.
Величезна заслуга наших спортсменів, Національного олімпійського комітету, Міністерства молоді та спорту полягає у тому, що вони говорили про Україну, нагадували про війну. Вони використовували будь-яку можливість. Також обговорювали історію турецького спортсмена, який виборов медаль без екіпірування. Також говорили про боксерку з Алжиру. Російське ІПСО спрацювало.
— Визначною подією стало завершення кар'єри Жана Беленюка. Чи знали ви про те, що він оголосить про завершення спортивної кар'єри? Як це сприйняли на Олімпіаді?
— Звісно, що відкрито ніхто ніколи не говорив про те, що він буде завершувати кар'єру. В принципі, коли ми вже з ним спілкувалися після, я у нього запитувала про складність цього рішення. Жан сказав, що це рішення він ухвалив легко. Насправді у Жана Беленюка позаду вже три Олімпіади, у нього вже є золото, срібло, бронза. Він хоче відійти від спорту. Звісно, якщо він спортсмен, то його життя завжди буде пов'язане зі спортом. Тому Жан теж буде пов'язаний і далі зі спортом, просто нарешті він поживе трішечки хоча б для себе. Світова спільнота сприйняла таке рішення Беленюка з вдячністю.
— Чого чекати у нових випусках програми "Коло спорту"?
— У нас є кілька нових ідей, ви їх побачите у новому сезоні. Звісно, йдеться про наших олімпійців, в тому числі. Зроблю маленький анонс. У нас буде друга частина "Париж, Avenue Olympique". Це вже поза Парижем, але це буде щось дотичне. Це буде про наших спортсменів, їхні історії, але я думаю, ви все побачите.
Читайте також: Кожна людина знайде в ній себе, — Оксана Шаварська про нову книгу "Рисочка"