За візит до лікаря платять символічну суму: на які медичні послуги можуть розраховувати українські біженці у Туреччині

Нині у Туреччині перебуває орієнтовно 37 000 українців. Ця країна не дає спеціальних документів, як от тимчасовий захист, однак тут можна оформити посвідку на проживання. Українці, які оформили документи, мають право на медичну допомогу. Про страхову медицину та послуги, якими можуть скористатися українські біженці, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Туреччина. Скриншот: kanaldim.tv

Туреччина не дає українцям спеціальних документів, як-от тимчасовий захист. Проте тут можна оформити посвідку на проживання. Вона може бути туристичною або сімейною.

"У Туреччині офіційно перебувають 37 029 українців, які отримали будь-яку посвідку на проживання. Є ще українці, в яких міжнародний захист. Практика останніх подій показує, що їх стає все менше. Короткострокову посвідку на проживання отримали 26 000 українців. Решта має або сімейні, студентські або гуманітарні посвідки на проживання. От, наприклад, 6500 українців отримали посвідку на проживання на сімейних підставах", — повідомила голова ГО "Українська спілка в Анкарі" Юлія Білецька.

Українці, котрі легально перебувають у Туреччині, мають право на медичну допомогу. Загалом тут діє страхова медицина. За візит до лікаря потрібно платити, але з державним страхуванням ця сума радше символічна. Отримати страхування досить легко. Дітей та пенсіонерів держава страхує безплатно. За дорослих, якщо вони працевлаштовані, платить роботодавець.

"Якщо ви підприємець, то ви самі сплачуєте цей внесок. Таким чином ви маєте право на медичне обслуговування", — додає Юлія Білецька.

Щодо українців, то вони можуть отримати страховку на тих самих підставах, що й місцеві. Однак оформити державне страхування наші земляки можуть тільки після того, як отримають посвідку на проживання. Аби її отримати, потрібно мати страховку. Щоб розірвати це замкнене коло, наші земляки часто купують собі страховку в приватних фірмах.

Сімейні лікарі в Туреччині приймають у невеличких лікарнях. Вони оглядають хворих, призначають аналізи та направляють до профільних лікарів. Пацієнтів приймають в медпунктах, які є в кожному районі міста.

"Там зазвичай працює два-три лікарі. Якщо ви прописані в цьому мікрорайоні, то ваш сімейний лікар один з трьох, які ведуть прийом саме у цьому медпункті", — резюмує Юлія Білецька.

У великі лікарні потрібно звертатися, якщо сталася критична ситуація або потрібно швидко отримати допомогу. Щоб потрапити до профільного лікаря, потрібно спершу записатися у спеціальній програмі. Там зберігаються дані про всі огляди та результати аналізів. Зазвичай запис доступний на найближчих два тижні.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір