Житло, харчування та фінансова допомога: як українські біженці живуть в Португалії
У Португалії українці можуть розраховувати на ту ж допомогу, що й місцеві. Також біженці мають доступ до медицини, освіти та можуть вільно працевлаштуватися. Деталі дізнавайтеся у "Ранку Вдома".
Тимчасовий захист у Португалії отримали майже 60 000 українців. Його продовжили до 31 грудня 2024 року. Ця дата буде переглядатися, бо Португалія підпорядковується Європейському Союзу.
"В плані медичного захисту, освіти середньої та вищої, все добре. Той, хто хоче знайти роботу, знаходить. Звичайно, що не завжди виходить працевлаштуватися за спеціальністю", — пояснила координаторка українського культурно-освітнього центру "Колорит" Тетяна Душук.
Українці від початку приїзду можуть розраховувати на ту ж допомогу, що й місцеві. Це при тому, що документи про тимчасовий захист виготовляють довго.
"Соціальне забезпечення є. Звісно, що все індивідуально. Втім, в середньому виплачували 185 євро допомоги на людину. Це не багато. Якщо є діти, то додається виплата на дитину", — додає Тетяна Душук.
Усім, хто цього потребує, видають найнеобхідніші харчі. Це суттєва допомога, кажуть українці. Адже раз в тиждень людина може отримати чималий пакунок бакалії.
У Португалії є чимало мовних курсів для українських переселенців, організованих як державою, так і різними некомерційними організаціями. Всі заняття безплатні. Курси португальської мови проводять переважно при старших школах. Це вечірні заняття.
Українських дітей радо приймають в місцеві школи, хоч Португалія і не вимагає, аби українці відвідували навчальні заклади. Втім, в країні діють суворі правила щодо дітей. Їх не можна залишати наодинці до 12 років. У Португалії діє багато спортивних секцій, зокрема, футбольних.
Загалом українці намагаються інтегруватися в нове суспільство, самостійно шукають роботу або ж відкривають власну справу. Зокрема, бари, ресторани та салони краси. До слова, більшість українців орендують житло самостійно.
Ще про життя українців в інших країнах:
- У Литві проживають 85 тисяч українських біженців — усі вони отримали статус тимчасового захисту
- Програма CUAET для українців у Канаді закрита — подробиці
- Які країни приймають біженців з України у 2024 році — умови та виплати
- Доступ до медицини у Латвії: які безплатні послуги отримують українські біженці