Програма CUAET для українців у Канаді закрита — подробиці 

Канада. Скриншот: kanaldim.tv

Станом на початок березня 2024 року свої заявки за програмою CUAET подали 1 мільйон 189 тисяч українців. Скільки українців вже переїхали до Канади та як облаштувалися у новій країні, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Заїжджали за спеціальною програмою для українців CUAET, яка спрощувала вимоги для отримання візи та дозволу на роботу. 

"На початок 2024 року за програмою CUAET подано 1 мільйон 189 тисяч. З них схвалено 960 000 заявок. В Канаді вже перебуває 248 000 українських біженців", — повідомила співзасновниця інформаційно-соціального онлайн проєкту UA CANADA Олена Поліщук.  

Зараз цю програму вже закрили. Діяла вона до 15 липня 2023 року. Людям, яким схвалили заявку за програмою, давався час на переїзд до Канади до 31 березня 2024 року. Тепер українці можуть заїхати до Канади на умовах, які діяли до повномасштабного вторгнення. 

"Вони мають право бути тут пів року, як туристи. Аби залишитися тут, вони можуть знайти роботодавця, який захоче відкрити їм робочу візу. Проте ця віза не буде такою як раніше, адже тепер українець не матиме права змінювати роботу. Є ще один варіант — це студентська віза", — додала Олена Поліщук. 

Усім українським переселенцям, що заїжджали за спеціальною програмою, влада Канади виплачувала одноразову допомогу. Йшлося про 3 000 доларів на дорослого, та 1 500 доларів на дитину. 

Крім того, українцям надавали безплатне житло на два тижні. Зазвичай це були готелі. За цей час українці мали орендувати собі власну оселю. Зробити це не просто, адже треба мати кредитну історію та бути працевлаштованим. Також в Канаді є фуд-банки, де можна отримати їжу. Скористатися допомогою можуть не тільки українці, а усі жителі Канади. 

"Кожен такий банк прив'язаний до прописки. Тобто ти береш свої документи та показуєш, що ти живеш за цією адресою. Не потрібно надавати ніяких доказів того, що в тебе бракує грошей. Тобі просто таким чином допомагають з харчами", — продовжує співзасновниця проєкту UA CANADA.

Навчальний заклад прив'язаний до місця проживання, і діти мають ходити до найближчої школи. Разом з тим, згідно зі статистикою, понад 75% українців вже працевлаштувалися в Канаді. 

"Переважна більшість жінок тут працюють у сфері обслуговування. Це продавці, консультанти, менеджери. Також вони зайняли нішу б'юті сфери. Чоловіки працевлаштувалися на будівництві, у сфері доставка, або на кухні", —  провадить Олена Поліщук. 

Також тут діє чимало мовних курсів, не тільки для українців. Оскільки Канада це країна мігрантів, тут є програми для інтеграції, як державні, так і приватні. 

"Є організація, яка допомагає. В кожній провінції є свої відділення, які допомагають вивчити мову. Ти записуєшся на тестування. Перевіряють твій рівень знань та записують у групу. Курси можуть бути онлайн, офлайн, у будь-який час", —  резюмувала Олена Поліщук.

Загалом, канадці дуже толерантні люди. Вони ніколи не звернуть увагу на акцент, або вона робить помилки. Канадці радо пустили до себе людей з різних країн. Тут приймають їхні традиції й навчають місцевих звичаїв. 

Читайте також: Канада за 2 роки прийняла майже 250 тисяч українських біженців

Прямий ефір