Яким був чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні

Олег Дорощук. Фото: noc-ukr.org

Новий сезон змагань з легкої атлетики розпочався у німецькому місті Котбус. Саме тут українська чемпіонка Ярослава Магучіх виграла міжнародний турнір своїм стрибком у висоту на 2,04 метра. Це повторення третього найкращого результату Магучіх у кар'єрі. Особистий рекорд стрибунки на турнірах у приміщенні становить 2,06 метра. Через виступ у Котбусі Ярослава не брала участі у чемпіонаті України з легкої атлетики в приміщенні, який відбувся 2-4 лютого. Про його результати йдеться у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

"Перше, що необхідне спортсменові — це психологічна впевненість. Я знаю, що вона (Ярослава Магучіх, — ред.) буде штурмувати рекорд, тому бажаю їй і її тренеру підкорення тих висот, яких вони бажають", — сказала призерка Олімпійських ігор у бігу на 1500 метрів Ірина Ліщинська.

Участь у фіналі чемпіонату України у стрибках у висоту взяли 11 спортсменок, зокрема віцечемпіонка світу та учасниця Олімпіади Юлія Левченко та учасниця ЧС-2023 Юлія Чумаченко. Левченко здобула "золото" з особистим рекордом сезону — 1,92 м. Вона також спробувала взяти висоту 1,94 м, однак всі спроби не мали успіху. 

"Так класно ми з Юлею зарубились! Вийшла класна боротьба! У мене тільки позитивні емоції, я задоволена. У нас із тренером було завдання в технічному плані виконати стрибки. Ще трохи сиро, але потроху щось вимальовується", — прокоментувала Юлія Левченко.

Юлія Левченко. Фото: noc-ukr.org

Поки лише у статусі глядача змагань такого рівня була присутня ще одна видатна атлетка сектору — Ірина Геращенко. Змагального тонусу вона набуває поступово.

"Вперше стояла за заборчиком. Хвилювалася не менше, ніж у секторі. В секторі іноді навіть буває спокійніше. Дуже рада за дівчат, бо такі гарні стрибки були! Пропустила, бо наразі маю невелику травму, але вже йду на поправку. Ми з тренером вирішили трохи "нагуляти апетит" зараз", — поділилася багаторазова призерка чемпіонатів України та міжнародних змагань зі стрибків у висоту Ірина Геращенко.

Лідерами року є українські стрибуни у висоту, які щотижня встановлюють нові орієнтири легкоатлетичного сезону. Така конкуренція подарувала наступний найкращий результат. Його автор і відповідно чемпіон України — 22-річний кропивничанин Олег Дорощук. Він виборов першість з особистим рекордом та кращим результатом сезону у світі — 2,29 м з першої спроби.

"Це мало колись статися — особистий рекорд мав бути побитий. Правда, тільки на один сантиметр. Ціль у мене була повище — норматив на Олімпійські ігри або на чемпіонат світу. Для мене це важливо. Хочеться впевненіше себе відчувати,щоб їхати не за рейтингом, а саме за нормативом, який становить 2,33 метри", — прокоментував чинний чемпіон України зі стрибків у висоту у приміщенні Олег Дорощук.

Кожен із видів програми цього чемпіонату України вирізнявся боротьбою до останніх метрів дистанції чи вирішальної спроби. Від того перемога ставала вагомішою. Як приклад — забіг за участі сумчанина Олександра Погорілка і волинянина Данила Даниленка. Погорілко подолав дистанцію 400 м за переможні 47,61 секунд, а Даниленко посів друге місце зі своїм найкращий результат сезону — 47,86 секунд.

"Забіг видався гарним. Я намагався швидко не починати на перших 200 метрах, тому Данило йшов першим. Я тримався позаду, а на фініші вже включився і наздогнав. Цілі загадувати не люблю, але, звісно, хотілося б відібратися на Олімпійські ігри та чемпіонат Європи серед дорослих. Ну, і персональний рекорд хотілося б покращити", — прокоментував чинний чемпіон України Олександр Погорілко.

Сюжет реальної спортивної драми розгорнувся на дистанції 1500 метрів серед чоловіків. 44-річний призер чемпіонатів Європи та світу Іван Гешко вийшов на старт, аби надихнути, повести за собою та допомогти синову Тарасу Гешко пробитися до фіналу. Це вийшло якнайкраще, адже наймолодший учасник дистанції цілком вдало провів фінал серед дорослих (4,048 секунди). Це також дозволило йому здобути "бронзу" серед молоді. Символічно нагороду синові вручив сам Іван Гешко.

"Я, як то кажуть, граючий тренер. Мій старший син взяв участь у чемпіонаті України в бігу на 1500 метрів. Йому 16 років, а тут якраз була категорія молоді до 23 років. Він посів третє місце, за що мені дуже приємно. Ми на правильнмоу шляху. В майбутньому зможемо змагатися і перемагати і серед дорослих", — сказав сам Іван Гешко.

Рівень та організація змагань довели, що вітчизняний спорт живе і розвивається попри жорстоку агресію та постійні загрози від Росії, перш за все, завдяки потужному відпору Сил оборони України. Чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні — велика подія і яскрава передмова до найпрестижніших міжнародних турнірів сезону, зокрема світової першості під дахом арени у Глазго 1-3 березня.

Читайте також: Велика австралійська колекція українських перемог: про тенісні здобутки Лесі Цуренко, Еліни Світоліної, Марти Костюк, Людмили Кіченок і Даяни Ястремської на Відкритому чемпіонаті Австралії — у "Колі спорту"

Прямий ефір