Як випромінювання РЕБів впливає на організм бійців, пояснив виробник захисних систем
У використанні РЕБ (системи радіоелектронної боротьби) важливий баланс, щоб мінімізувати негативний вплив високих частот на організм людини. Про це в програмі "Тревел нашого часу" телеканалу "Дім" розповів інженер компанії з виробництва РЕБ В'ячеслав.
Він зазначив, що Росія має гігантський ресурс, але перевага українських виробників — оперативність реакції та менше бюрократії.
"Завдяки цьому ми оперативніше реагуємо на ситуацію. Коли вони роблять якісь держзамовлення і тягнуть на позиції однакові РЕБ 915, розраховані на стандартні частоти [850-940 МГц], то ми оперативно реагуємо появою РЕБ 530 (працює в смузі частот 470-530 МГц, 700-1050 МГц, має три окремі смуги перешкод за частотами, — ред.)", — зазначив він.
Побутує думка, що піхотні РЕБи, які бійці носять у рюкзаках, негативно впливають на організм. Частково це так.
"Це ВЧ — високі частоти. Не хочу проводити банальні аналогії з мікрохвильовками, але не дуже добре, якби в мікрохвильовці дверцята не зачинялися б. Що вища частота, то більші наслідки тривалого перебування поруч із ними за великої потужності випромінювання. Існує баланс між тим, що в тебе прилетить дрон або що ти будеш погано почуватися через деякий час. Це дуже тонкий баланс. Просто в нас дуже часто конструкція забезпечення виглядає ось так: "Вовчику, ти тепер у нас носиш РЕБ". Це не дуже корисно. Але це не так критично порівняно з тим, що може трапитися", — пояснив В'ячеслав.
Повна версія програми: "Тревел нашого часу" на півдні України: Одеса, Миколаївщина та школа пілотів дронів