Виставку ляльок-мотанок майстринь із Бахмута відкрили у Вашингтоні

У приміщенні Українського дому у Вашингтоні (США) презентували експозицію ляльок-мотанок — традиційних оберегів, створених митцями творчої майстерні “Оберіг” з Бахмута. Про це інформує “Дім” з посиланням на Український дім.
Виставка представляє роботи чотирьох мешканок Бахмута, які через війну були змушені залишити рідне місто, проте продовжили займатися створенням ляльок-мотанок.
Експозиція знайомить із творчістю:
- Світлани Кравченко — активістки організації “Бахмут український”, засновниці майстерні, яка займається відновленням історичних костюмів;
- Лариси Азімової — майстрині з вишивки орнаментів Донеччини;
- Наталії Роменської — фахівчині з ткацтва та шиття;
- Тетяни Гольц — мисткині, яка створює унікальні фігури з кукурудзяного листя.
“Ці ляльки — це більше ніж мистецтво. Вони — обереги української душі”, — наголошують організатори.
Виставка в Українському домі триватиме до 12 квітня.
Для відвідування експозиції необхідно заздалегідь зареєструватися, надіславши запит на електронну адресу [email protected].
Читайте також: Врятована від війни вишивка: виставку традиційного українського вбрання відкрили в Ірландії
Довідка. Лялька-мотанка — це давній український сакральний оберіг, головною особливістю якого є відсутність обличчя. Замість очей та рота на голові ляльки виплітають нитками хрест — символ сонця. Зараз лялька-мотанка є одним із найбільш впізнаваних символів української ідентичності у світі.














