Виставку ляльок-мотанок майстринь із Бахмута відкрили у Вашингтоні

Експозиція виставки. Фото: facebook.com/ukrainehousedc

У приміщенні Українського дому у Вашингтоні (США) презентували експозицію ляльок-мотанок — традиційних оберегів, створених митцями творчої майстерні “Оберіг” з Бахмута. Про це інформує “Дім” з посиланням на Український дім.

Виставка представляє роботи чотирьох мешканок Бахмута, які через війну були змушені залишити рідне місто, проте продовжили займатися створенням ляльок-мотанок. 

Експозиція знайомить із творчістю:

  • Світлани Кравченко — активістки організації “Бахмут український”, засновниці майстерні, яка займається відновленням історичних костюмів;
  • Лариси Азімової — майстрині з вишивки орнаментів Донеччини;
  • Наталії Роменської — фахівчині з ткацтва та шиття;
  • Тетяни Гольц — мисткині, яка створює унікальні фігури з кукурудзяного листя.

“Ці ляльки — це більше ніж мистецтво. Вони обереги української душі”, — наголошують організатори.

Виставка в Українському домі триватиме до 12 квітня. 

Для відвідування експозиції необхідно заздалегідь зареєструватися, надіславши запит на електронну адресу [email protected].

Читайте також: Врятована від війни вишивка: виставку традиційного українського вбрання відкрили в Ірландії

Довідка. Лялька-мотанка — це давній український сакральний оберіг, головною особливістю якого є відсутність обличчя. Замість очей та рота на голові ляльки виплітають нитками хрест — символ сонця. Зараз лялька-мотанка є одним із найбільш впізнаваних символів української ідентичності у світі.

Медіа-партнери
Прямий ефір