Виставку "Бентежні роки" про українських художників École de Paris презентували в музеї Ханенків (ФОТО)

Виставка "Бентежні роки. Митці з України в École de Paris". Фото: ukrinform.ua

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відкрилася виставка "Бентежні роки. Митці з України в École de Paris", в межах якої представлено понад 70 творів 24 художників, повідомляє "Укрінформ", інформує "Дім".

Зазначається, що виставковий проєкт охоплює період першої половини XX століття. Куратори фокусують увагу на художниках з України, які були учасниками формування і діяльності міжнародної спільноти митців, відомої як Паризька школа (École de Paris).

В експозиції представлені живопис і літографії зі збірок восьми приватних колекціонерів з Києва та Одеси.

Так, у чотирьох залах виставки можна побачити роботи Олекси Грищенка, Миколи Глущенка, Василя Хмелюка, Соні Делоне, Жака Шапіро, Володимира Баранова-Россіне та інших митців.

"Експозиція включає, зокрема, композицію "Спортсмени" (1930) із синьо-жовтим маркером народженого у Києві Сандро Фазіні; графічну роботу "У Люксембурзькому саду" (1933) Олександра Рімера зі Львова та олійний живопис "Коні" Самуеля Грановського, народженого в Єкатеринославі (нині — Дніпро)", — йдеться у повідомленні.

Частина художників мали трагічну долю і залишаються маловідомими, а троє з представлених митців загинули в Аушвіці у 1942 році.

Окрім цього, у межах виставки демонструється документальний короткометражний фільм "Монпарнас" 1929 року режисера Євгена Слабченка (Ежена Деслава), наданий паризькою студією Light Cone, а також представлена фоторепродукція знахідки дослідниці в архіві Євгена Бачинського — запрошення на Святвечір української громади в Парижі 1909 року.

Виставка триватиме до 14 вересня 2025 року.

Читайте також: Фільм українського іномовлення "Під небом" — переможець конкурсу документалістики "Війна в об’єктиві"

Медіа-партнери
Прямий ефір