Виставка Максима "Далі" Кривцова у Києві — пам'ять про загиблого військового

Максим Кравцов. Скриншот: kanaldim.tv

В одному зі столичних культурних просторів відбулася виставка, присвячена пам'яті поета і військового Максима "Далі" Кривцова. Того дня йому мало б виповнитися 34 роки. Виставка має назву "Далі: Я поверну собі своє життя". Тут можна побачити фото, які зробив Максим, про життя військових. Також роботи можна придбати, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Свічки, які догорають на підлозі холодного бліндажа. Зношені військові берці. Кіт, що спить поряд з автоматом. Військовий, який про щось замислився. Самотній кулемет у бійниці. Ці фото розповідають про життя українських військових на передовій. Їх зняв фотохудожник, поет і військовий Максим Кривцов з позивним "Далі". Він пішов захищати країну з перших днів повномасштабного вторгнення. На жаль, 7 січня 2024 року 33-річний військовий загинув на фронті.

Мрією Максима була власна виставка фоторобіт, які він знімав впродовж двох років війни. Цю мрію героя здійснили його друзі та рідні. Проте перша виставка художника під назвою "Далі: Я повернув собі своє життя" стала і вечором його пам'яті.

"Нам, всім близьким, і тим, хто його втратив, дуже важливо, щоб пам'ять про нього зберігалася. Зокрема, щоб люди розуміли, яка страшна втрата для України. Бо він надзвичайно талановитий поет, талановитий фотохудожник та прекрасна людина. Якби українці бачили, які люди за них віддали своє життя, я думаю, що суспільство подорослішало б, багато чого усвідомило",  — сказала подруга Максима Кривцова Катерина Приймак.

Місцем проведення виставки обрали столичний бар Squat 17. Адже ще за життя Максим Кривцов домовлявся з командою саме цього закладу про організацію експозиції.

"Ми робимо цю виставку сьогодні в цій локації для того, щоб показати, що його мрія здійснилася. Ми зробили все так, як він хотів. Сподіваємося, що людям теж сподобається. І Максим дуже хотів би, щоби ці світлини як би складалися в нашу буденність, щоб люди дуже незвичних місцях бачили буденність війни та дивилися на те, що він знімає та показує", — резюмувала організаторка виставки Марія Кравченко.

Вшанувати пам'ять Максима Кривцова та побачити авторські фотороботи військового в день відкриття виставки приїхали його батьки, рідні, друзі, побратими і поціновувачі творчості "Далі". Присутні цього вечора також декламували улюблені з віршів Максима. Виставка — це лише частина великого проєкту друзів Максима Кравцова. Згодом вони планують провести ще кілька пам'ятних заходів на честь загиблого фотографа та поета. Усі світлини виставки "Далі: Я поверну собі своє життя" продаються. Вторговані кошти від їхнього продажу підуть на проєкти збереження пам'яті Максима Кравцова.

Читайте також: Видавництво надрукує власним коштом ще один наклад збірки загиблого на фронті поета Максима Кривцова: кошти від продажу передадуть родині 

Медіа-партнери
Прямий ефір