Вирішувачі проблем: як студенти США допомагають українським біженцям

Як студенти США допомагають українським біженцям. Скриншот: kanaldom.tv

На унікальному курсі в американській інженерній школі USC можна отримати спеціалізацію "Вирішувач проблем". Ідея створити курс виникла 5 років тому у відповідь на кризи глобального масштабу. Зараз студенти сфокусувалися на проблемах мільйонів українських біженців. Як працюють американські вирішувачі проблем, дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Вирішувач проблем. Саме так називається спеціалізація, отримати яку можна на унікальному курсі в американській інженерній школі USC. Ідея створити курс виникла п'ять років тому у відповідь на кризи глобального масштабу, зокрема екологічні катастрофи, пандемії, війни й масову міграцію людей. Такі події негативно впливають на економіку, освіту, сферу охорони здоров'я та політичну стабільність в усьому світі. І розв'язувати проблеми, які вони із собою приносять, надзвичайно складно. Зараз студенти та аспіранти курсу вирішувачів проблем, сфокусуватися на питанні мільйонів українських біженців.

Від 24 лютого 2022 року місцеві студенти уважно вивчають ситуацію в Україні та пропонують інноваційні проєкти, що допоможуть найефективніше впоратися з багатьма складними питаннями. Відтак торік у вересні 20 студентів прилетіли до Румунії, аби зустрітися з переселенцями з України, мерами міст, що їх прийняли, та місцевими підприємцями. Студенти хотіли дізнатись про потреби біженців, а ще придумати, як допомогти їм та українцям, котрі лишилися в Україні попри смертельну небезпеку.

"Вислухавши українських біженців і проаналізувавши їхні проблеми, ми з великим натхненням узялися до роботи. Працювали впродовж кількох місяців і нарешті презентували свої ідеї на спеціальній сесії, присвяченій інноваційним проєктам для відновлення України. Одна з таких ідей, приміром, це створення платформи телемедицини. Вона дозволить українським біженцям із медичними спеціальностями заробляти додаткові гроші, надаючи консультації онлайн", — розповіла студентка Аіша Ямамото.

Серед лекційних проєктів студентів є недорогі пристрої, які будуть зігрівати українців у холодний період. Це обігрівачі на деревині, які горітимуть довше та ефективніше за інші неелектричні пристрої.

Ще один цікавий проєкт від вирішувачів проблем передбачає створення синьо-жовтих етикеток з QR-кодом. Їх клеїтимуть на пляшки з напоями. Скануючи код, покупці зможуть побачити історії українського спротиву. Вартість однієї пляшки напою з такою етикеткою орієнтовно 30 доларів. Частину зароблених коштів відправлятимуть на підтримку українців.

Читайте також:

Медіа-партнери
Прямий ефір