Вимагають визнати вакцину "Супутник V": Росія висунула умову для відкриття КПВВ на Донбасі

Вакцина "Супутник V". Фото: sk-pharmacy.kz

Як умову відкриття контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі російська сторона висунула визнання Україною вакцини "Супутник V" та довідок про таку імунізацію людей, які прибули з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Про це у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом" повідомив спікер української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ), представник Офісу президента України Олексій Арестович.

Він нагадав, що 22 грудня на останньому цьогорічному засіданні ТКГ не вдалося досягти домовленостей щодо відкриття всіх КПВВ. При цьому українські КПВВ відкриті з 10 листопада 2020 року, але пункти закриті з боку тимчасово окупованих територій.

"Закриті вони через те, що можливі результати переговорів зводять до суб'єктивізації так званих "ЛНР" та "ДНР". Їхнє завдання вивести Росію за межі конфлікту, удати, що РФ — посередник, а в нас внутрішній громадянський конфлікт. Звичайно, ми на це не підемо. Тому що основою мирного врегулювання є визнання Росією свого статусу як сторони конфлікту, якою її визнає весь цивілізований світ, крім них самих. І Мінські угоди, й Нормандські угоди підписані з участю Російської Федерації, і можуть бути реалізовані лише, якщо Російська Федерація визнає себе стороною конфлікту. Вони так виписані. І все невиконання угод починається з того, що вони не визнають себе стороною конфлікту", — розповів Арестович.

Він наголосив, що не відкриваючи КПВВ окупаційна влада ставить під загрозу добробут громадян, які могли б приїхати на підконтрольну Україні територію для отримання соціально-економічних виплат, оформлення українських документів та для імунізації сертифікованими Всесвітньою організацією охорони здоров'я вакцинами від коронавірусу.

"Наші КПВВ уже понад рік відкриті. Відкриваються щодня о 8 ранку. Залишилося лише пропустити громадян із того боку. Але вони й тут зачепилися за необхідність нами визнати вакцину "Супутник V" у документах, визнати документи з печатками так званих "ДНР" та "ЛНР". Коротше, зробити все те, на що ми ніколи не підемо", — зазначив речник української делегації ТКГ.

Повна версія інтерв'ю: МАГАТЕ в ОРДЛО, ситуація з КПВВ та маніпуляції з хімічною зброєю: "Взгляд с Банковой" з Олексієм Арестовичем

Нагадаємо, 22 грудня на засіданні Тристоронньої контактної групи сторони домовилися повернутись до дотримання режиму припинення вогню на Донбасі. При цьому Росія та ОРДЛО не підтримали пропозицію України щодо відкриття контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на лінії дотику. Але українська сторона сподівається, що після консультацій вони погодяться на цей крок.

Читайте також: Є надія, що Росія та ОРДЛО погодяться відкрити КПВВ на новорічні свята, — Іванова

Прямий ефір