Вступ до вишів за результатами європейських іспитів дозволять українцям — деталі від МОН

У 2026 році українські абітурієнти зможуть вступати до закладів вищої освіти в Україні за результатами випускних іспитів країн Європи. Також за результатами іспитів з української мови та історії України вступати до університетів зможуть мешканці тимчасово окупованих територій (ТОТ). Про це повідомляє “Дім” із посиланням на “УП.Життя”.
"Це вперше: це відповідь Міністерства на запит, що велика кількість молодих людей, навчаючись за кордоном, віддали перевагу очній освіті в Україні", — зазначив директор директорату вищої освіти та освіти дорослих Міністерства освіти і науки Олег Шаров.
Водночас діятимуть певні обмеження. На відміну від результатів НМТ, які залишаються чинними протягом трьох років, результати закордонних іспитів прийматимуться лише за 2025-2026 роки.
Крім того, враховуватимуться результати лише тих країн Європи, де існує система зовнішнього державного оцінювання. Іспити, які проводять самі заклади освіти, для вступу в Україні не прийматимуть.
Посадовець зазначив, що механізм є новим і може потребувати подальшого доопрацювання.
"Це новий підхід, який прописаний окремими методичними рекомендаціями, які додані до Порядку. Я думаю, що ми проведемо ще декілька зустрічей із закладами вищої освіти стосовно його застосування, проведемо практику, а тоді зможемо говорити про цей механізм. Наразі важливо, що така можливість є", — пояснив він.
Також українські виші враховуватимуть результати іспитів із тих предметів, які є обов’язковими для випуску зі школи в конкретній країні.
"Якщо людина вчилася у школі за певним державним стандартом, то ми маємо ставитися з повагою до її освіти. Звичайно, це не поширюється на випускників з Росії та Білорусі", — зауважив Олег Шаров.
Читайте також:
- НМТ-2026 за кордоном: центри тестування розширили у трьох країнах
- МОН оприлюднило правила вступу до вишів у 2026 році: що зміниться для абітурієнтів
- Як зареєструватися на НМТ через "Дію" — інструкція для вступників














