Воєнні артефакти в Ірпені: на виставку до краєзнавчого музею ходять навіть вихованці дитсадків 

Експозиція виставки "Ірпінь Нескорений". Скриншот: kanaldim.tv

Авіабомба, ікони, прапор України, речі російських солдатів та кадирівців. Все це — експонати виставки "Ірпінь Нескорений" в місцевому історико-краєзнавчому музеї. Охочих подивитися на воєнні артефакти — чимало. Хто допомагав із наповненням виставки та чому вона така популярна, дізнавалися журналісти "Ранку Вдома".

До річниці визволення Ірпеня від ворожих загарбників у місті відкрилася виставка воєнних артефактів. Її створенню сприяли фахівці музею заповідника "Битва за Київ".

Одним з унікальних експонатів виставки "Ірпінь Нескорений" — концертний рояль, який знаходився в Центральному будинку культури.

Ще один воєнний артефакт — частина авіабомби, як скинули окупанти в Ірпені.

Окремої уваги заслуговує прапор України, який висів на одній з адмінбудівель Ірпеня протягом усієї фази бойових дій.

"На виставці є частки рояля. Авіабомба, яка містила 500 кілограмів вибухівки, снаряди. Є хрест з церкви, який згорів, вцілілі ікони. Є ікони, які наші оборонці привезли з Лимана та Бахмута. Артефакти розповідають про оборону нескореного міста і про визволення від загарбників", — розповіла начальниця відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

На виставці представлені, зокрема, картини художниці Наталії Овчаренко із серії "Незламні" та ірпінського майстра Владислава Задворського. Одна з його творчих робіт стала ілюстрацією до книги "Битва за Ірпінь", що розповідає про події, які відбулися в перші дні війни на Київщині.

"Дуже цінний експонат — прапор, який майорів над приміщенням Ірпінської міської ради під час бойових дій. Його замінили лише в День Державного прапора 23 серпня 2022 року. Цей прапор має навіть свій унікальний запах. Він пахне війною", — додала Євгенія Антонюк.

Є багато речей, які надала місцева тероборона. Бійці, зокрема, власноруч збудували інсталяцію блокпоста і принесли трофеї, здобуті в боях.

Вражає відвідувачів, за словами Євгенії Антонюк, експозиції вітрина з речами мешканців Ірпеня, які змушені були залишити свій дім та рідне місто втікаючи від війни.

За перші тижні роботи виставку "Ірпінь Нескорений" відвідали понад півтори тисячі людей. Сюди приходили цілими колективами зі шкіл, садочків, ліцеїв та коледжів. Іноді працівники проводили до семи екскурсій на день.

"Виставка "Ірпінь Нескорений" — це історія про героїчний подвиг українських захисників, про минуле непоборної фортеці та про її сьогодення, яке назавжди закарбовані у фільмах, книгах та картинах", — кажуть місцеві жителі та працівники музею. 

В перспективі в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї планують проводити три екскурсії, на яких розповідатимуть про рідне місто — символ незламності українського народу.

Також цікаво: Книга "Битва за Ірпінь": у Києві презентували історію героїчного міста та його жителів

Медіа-партнери
Прямий ефір