Книга "Битва за Ірпінь": у Києві презентували історію героїчного міста та його жителів

Книга Петра Щербини. Скриншот: kanaldom.tv

14 лютого відзначають Всесвітній день дарування книжок. У подарунок "Ранок Вдома" пропонує вам переглянути історію створення книги "Битва за Ірпінь". У ній журналіст та літератор Петро Щербина описав події весни минулого року: від боїв на блокпостах до евакуації цивільного населення дорогою життя під мостом Ірпеня. Дізнавайтеся, як реагували на книгу головні герої та хто підтримав ініціативу автора — задокументувати злочини Росії.

Історії лікарів, волонтерів та чиновників, які взяли до рук зброю і сформували територіальну оборону Ірпеня, а також розповіді про мирних людей, які не покинули рідне місто. Хронологія подій початку повномасштабного вторгнення з оповідями та фотографіями учасників розмістилися на двох сотнях сторінок документальної книги "Битва за Ірпінь".

Автор — політтехнолог Петро Щербина, з перших днів вторгнення став координатором Гуманітарного штабу Ірпеня та на власні очі бачив злочини російської армії. Аби зберегти кожну деталь героїчної битви, задокументувати події на папері.

"Пишучи цю книгу, я щодня радився із бійцями нашої територіальної оборони, аби згадати кожного, хто ціною життя і здоров'я, захищав своє рідне місто. Написав книгу, аби ворог потім не зміг сказати, що російська армія не причетна до цих страшних подій: обстрілу житлових будинків, вбивств цивільного населення. Для нас дуже важливо зберегти історію", — зізнався Петро Щербина.

На початку книги автор розмістив відгуки відомих в усьому світі людей про воєнні злочини росіян в Ірпені. Тут є думки міністра оборони Словенії, прем'єр-міністра Канади, президентки Греції та багатьох інших. Окремий розділ присвячений героям, які віддали своє життя, захищаючи місто. А серцем книги стала хронологія подій, яка починається з розповіді Ірпінського міського голови Олександра Маркушина. Він був командиром місцевої територіальної оборони й досі з неприхованим болем згадує ті дні, бо саме навесні загинуло багато оборонців міста.

Битва за Ірпінь надрукована завдяки Міністерству культури та інформаційної політики України. Відомство, за результатами відкритих мистецьких конкурсів, допомагає авторам закарбувати в історії злочини Росії. Таким чином в Україні вже видали

Книги про події в Чернігові та Харкові, а також фотоальбом про Іловайськ зі світлинами Макса Левіна, який трагічно загинув якраз на березі річки Ірпінь у 2022 році.

Тим часом автор книги "Битва за Ірпінь" Петро Щербина впевнений, що його видання не дозволить нащадкам забути про те, якою ціною Україна виборює свою свободу.

Читайте також: "Незламні": редакторка Вікторія Покатіс презентувала книгу про війну в жіночих обличчях

Прямий ефір