Вітамінний коктейль: чи справді крапельниці покращують здоров’я — результати експерименту

Ілюстративний скріншот: kanaldom.tv

Вітамінні крапельниці — новий тренд Голлівуду. Ідею підхопили й українські клініки. Там переконують, що після першої процедури у клієнтів значно покращується сон та концентрація. Журналісти "Ранку Вдома" провели унікальний експеримент, аби дізнатися, чи справді помічні такі вітамінні коктейлі.

Мадонна, Ріанна, Гвінет Пелтроу, Бред Піт, Кендалл Дженнер та інші зірки Голлівуду завжди задають тон в усьому, що стосується моди, навіть якщо йдеться про здоров'я. Саме завдяки їм виник тренд на так звані вітамінні крапельниці.

Тренер зі здорового способу життя Аліна Карпінська — одна з адептів таких вітамінних коктейлів в Україні. Каже, що завдяки ним у свої 30+ почувається значно краще ніж у 20 років, адже завдяки тільки харчування важко налагодити вітамінний баланс в організмі.

"Ми ніколи не знаємо, скільки ми заслуговуємо вітаміну з якогось фрукта. Вітаміни засвоюються набагато краще через крапельниці. Так, дійсно є і збільшення навантаження [на організм]. Але це все відбувається під наглядом лікаря, який коригує дозу необхідно", — каже Аліна Карпінська.

Склад крапельниці залежить від індивідуальних потреб. Один з найпопулярніших різновидів містить вітамін С, магній, кальцій, залізо, вітаміни групи В, а найчастіше за допомогою вітамінної крапельниці проводять так звану детоксикацію організму.

Як все відбувається на практиці перевірить киянка Інна. Наша героїня має базові аналізи крові перед процедурою. Є певні показання зокрема для очищення печінки, а тому їй призначають крапельницю. Вважається, що в кров потрапляє той відсоток корисної речовини, який міститься в крапельниці. Але чи означає це, що він потрапить в клітини? Результати Ірина дізнається після контрольних аналізів за два тижні після процедури.

Тим часом розберемося, що про ефективність таких крапельниці каже наука. Зокрема, існують протипоказання для проведення терапії людям з хворими нирками. Позитивні висновки можна знайти у двох публікаціях. В одній з них йдеться про полегшення симптомів у хворих із серцевою недостатністю. Їм внутрішньовенно вводили залізо. В іншій статті повідомляється про ефект в терапії астми, але тільки в комплексі зі стандартним лікуванням.

"Це все допоміжні процеси які ми можемо підключати, коригуючи образ життя в першу чергу. А самі вітамінні крапельниці — це вже другорядне питання. Все це краще працює лише у синергії", — зазначає Аліна Карпінська.

Після повторного аналізу крові нашої героїні експертка робить висновок. Покращилися деякі показники, які свідчать про роботу печінки, знизився холестерин і нормалізувався гемоглобін. Однак сказати напевно, що все це завдяки чарівній крапельниці — фахівці не можуть.

Читайте також:

Прямий ефір