Вікенд у Парижі: у Києві стартує фестиваль французького кіно

Фредерік Руссо. Фото: kanaldom.tv

З 15 до 18 грудня у Києві триватиме перший фестиваль французького кіно "Вікенд у Парижі". Про його особливості, відмінності від інших фестивалів та концепцію в ефірі "Ранку Вдома" розповів аташе з питань культури посольства Франції в Україні Фредерік Руссо

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

Що особливого в цьому фестивалі? Чим він відрізнятиметься від "Вечорів французького кіно", які щорічно проходять в Україні?

— Передусім хочеться зробити щось нове, не тільки через війну. Хочеться і треба мати свіжі і світлі моменти в житті. Відрізняється він тим, що показуватимуть лише французькі комедії — три нових фільми і один ретро. Останній — класика "Надзвичайниq" (Le Magnifique) з неперевершеним Жаном-Полем Бельмондо. Серед новинок буде дві стрічки-учасниці цьогорічного Каннського фестивалю. Один — дуже смішний і, можливо, дивний про стрілянину зомбі, називається "Кінцевий монтаж". Інший фільм ми звемо не просто комедією, а напівкомедією, бо він не лише смішний, а й життєвий, драматичний. Називається "Щоденник швидкоплинного роману". Обидві стрічки відкривали Кани. Третій фільм "Загін кулінарів" розповідає про роботу кухні в ресторані. Акторка, яка грає у ньому, здобула нагороду в номінації "Краща комедійна акторка".

Ви самі вже подивилися всі фільми фестивалю? Які ваші фаворити?

— Мені сподобався цей дивний "Кінцевий монтаж", тому що в нього дуже складна структура — як кіно в кіно і в кіно. На перших хвилинах взагалі незрозуміло, що коїться на екрані. Все виглядає як дуже дивний фільм про зомбі. Але потім стає зрозуміло, що це кіно про те, як знімається кіно. Там дуже багато крові, але вона несправжня.

— Якою мовою плануються покази фестивальних стрічок?

— Вони будуть демонструватися французькою мовою але з українськими субтитрами. Наші покази більше зорієнтовані на дорослих. У фільмах можна буде побачити різницю між різновидами французької мови: в одному фільмі вона більш поетична, а в іншому — розмовна.

— Як гадаєте, чи на часі зараз кіно в Україні?

— Звичайно. Зараз не тільки час для для фільмів, а й час для життя загалом. Воно не зупиняється. Ми проживали таку ж ситуацію у Франції під час Другої світової війни. Для нас, як для французького інституту, життя не зупинилось і культура не зупинилася. Ми повинні розуміти, що коїться навкруги, але це не зупиняє нас від нормального життя. Ми це робимо в першу чергу не для себе, а для громади українців.

Читайте також: Сковорода та Хвильовий: читайте книги від і про українських класиків

Прямий ефір