Вечір солідарності "Українські голоси — історії свободи" відбудеться у Данії — програма

У неділю, 22 лютого, Український дім у Данії спільно з Данським культурним інститутом проведуть у Копенгагені вечір солідарності під назвою "Українські голоси — історії свободи". Захід відбудеться у головній залі Нового театру (Det Ny Teater) напередодні четвертої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, повідомляє Міністерство культури, інформує “Дім”.
“Це літературно-музичий вечір, що об’єднує українських літературних авторів і музикантів, які артикулюють український досвід опору — не лише як політичний, але як моральний та екзистенційний стан, а також свободу вираження поглядів і совісті, які є основоположними для українців”, — йдеться в анонсі події.
Організатори повідомляють, що цього вечора звучатимуть твори Лесі Українки, Василя Стуса, Ірини Цілик, Максима Кривцова, Вікторії Амеліної та Артура Дроня. Українські митці читатимуть тексти мовою оригіналу, а данські актори представлять їх у перекладі.
Музична частина програми включає твори Олександра Козаренка, Олександра Родіна, Юрія Шевченка та інших авторів.
Програму підготували для данської аудиторії, яка, як зазначають організатори, виявляє глибокий інтерес до тем демократії, свободи та моральної відповідальності Європи.
Основною доповідачкою цього року стане лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук. Музичну складову події забезпечать Національний ансамбль солістів "Київська камерата" та скрипалька Богдана Півненко, диригуватиме Богдан Пліш.
Читайте також: Названо лавреатів музичної премії імені Лева Ревуцького














