В Україні створюють єдину базу даних про військових: як працюватиме система

Кабінет міністрів України затвердив порядок ведення Державного реєстру військовослужбовців — єдиного цифрового джерела даних про військових Збройних сил та Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). Про це повідомляє “Дім” із посиланням на Міністерство оборони.
Реєстр стане основою для електронного військово-облікового документа, автоматизації обліку та швидшого доступу до соціальних гарантій і сервісів, зокрема через “Армія+”.
Для військових та членів їхніх сімей це означає:
- менше паперових процедур і повторного подання одних і тих самих документів та даних про себе;
- швидший і простіший доступ до соціальних гарантій і цифрових послуг — насамперед через “Армія+”;
- вищий рівень захисту персональних даних.
Для Збройних сил реєстр створить єдине, повне та верифіковане джерело інформації про військових. Це дозволить ухвалювати управлінські рішення на основі актуальних даних та підвищити ефективність роботи уповноважених осіб завдяки автоматизації процесів.
На державному рівні це забезпечить узгодженість інформаційних систем, більшу прозорість і точність даних, а також ефективніше використання ресурсів. Таким чином чітко визначено правила формування, оновлення, зберігання та захисту даних, а також умови доступу до них.
Крім цього, передбачена електронна взаємодія з іншими державними реєстрами, щоб забезпечити точність, актуальність та автоматизацію отримання даних, зокрема з Єдиним державним демографічним реєстром, Державним реєстром актів цивільного стану та Державним реєстром фізичних осіб — платників податків.
Читайте також: Від чого залежить розмір і тривалість виплат пораненим захисникам, пояснили в Міноборони України














