Посилення торгівлі між ЄС та Україною: Єврокомісія схвалила пакет пропозицій

Європейська комісія сьогодні, 24 серпня, схвалила пакет пропозицій, які покликані збільшити торгівлю між Євросоюзом і 20 країнами, які користуються конвенцію Пан-Євро-Мед. У цьому списку також є Україна.

Про це повідомили у пресслужбі Європейської комісії, зазначає Європейська правда.

Як зазначили в комісії, згадані пропозиції оновлюють преференційні торговельні угоди ЄС з 20 торговими партнерами з Пан-Євро-Мед за рахунок того, що “правила проходження” в цих угодах будуть більш гнучкими та зручними для бізнесу. Загалом схвалений пакет включає 21 пропозицію для Ради ЄС.

“Ми маємо зробити все, що в наших силах, для полегшення торгівлі та економічної діяльності між ЄС і нашими сусідами в Євро-середземноморському регіоні, а також для сприяння регіональній інтеграції”, – прокоментував єврокомісар з питань економіки Паоло Джентілоні.

“Правила проходження” є важливою частиною будь-яких торгових угод. Вони визначають, які саме товари користуватимуться преференційним режимом, тобто ввозитимуться з більш низькими ставками мит чи навіть з нульовою ставкою, в залежності від режиму преференційного тарифу.

Крім України, згідно з цими пропозиціями можуть бути внесені зміни у двосторонні угоди Євросоюзу з наступними державами: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, Фарерські острови, Туреччина, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Палестина, Грузія, Молдова, Албанія, Боснія і Герцеговина, Північна Македонія, Чорногорія, Сербія і Косово.

Прямий ефір