Унікальне видання "Кобзаря" СБУ не дозволила вивезти за кордон (ФОТО, ВІДЕО)

Фото СБУ

Унікальне видання "Кобзаря" Тараса Шевченка, яке вийшло у світ за життя автора, не дозволила вивезти за кордон Служба безпеки України.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, інформує "Дом".

Збірник поетичних видань "Кобзар" Т. Г. Шевченка, датований 1860 роком, планували вивезти за кордон через КПВВ "Ягодин". Для цього київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів, найняв кур’єра. Історичну книгу намагалися заховати від митного контролю в особистих речах, де її і знайшли оперативники та слідчі Служби безпеки.

"За попередніми висновками експертів, вилучене видання "Кобзаря" є однією із останніх прижиттєвих публікацій автора і на аукціонах в Європі може коштувати від 50 тис. дол. США. Наразі в Україні, за офіційними даними, залишилося лише 8 примірників такого видання, і вони є культурною та історичною цінністю для нашої країни", — наголосили в СБУ.

Крім цього, серед речей зловмисника також знайшли понад 200 срібних монет і прикрас часів кельтської та римської культур.

Вилучені історичні речі відправлять на експертизу. За її результатами фігурантам планують повідомити про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.

Після того, як буде завершене досудове розслідування, розглядатиметься питання про передачу згаданих культурних цінностей до Музейного фонду України.

Нагадаємо, СБУ виявила на Донбасі схованку з мінами та вибухівкою.

Прямий ефір