Українські переселенці в Норвегії: як навчаються наші школярі та студенти

У Норвегії. Фото: kanaldom.tv

Майже 500 тисяч українських дітей шкільного віку зараз перебувають за кордоном. Однією з країн, що прихистили наших вимушених переселенців, є Норвегія. Про те, як українські переселенці здобувають освіту в Норвегії, дізнавайтеся в сюжеті програми "Ранок Вдома".

Більшість українців отримали у Норвегії колективний захист. Серед іншого він дає право безкоштовно навчатися. Для українських дітей тут створили інтеграційні класи з посиленим вивченням норвезької мови та вчителями, які зможуть перекладати програму українською. Після закінчення мовних класів українців переводять у звичайні класи. Загалом навчання в Норвегії обов'язкове для дітей від 6 до 16 років. Якщо неповнолітні перебувають в країні більше трьох місяців, вони зобов'язані ходити до школи. 

Норвезька система освіти дещо відрізняється від української. Оцінок до сьомого класу не ставлять, діти більше часу проводять на свіжому повітрі. Школярі ходять у басейн, у похід, полюють на крабів. Крім того, до кожного нашого школяра прикріплюють дорослого помічника, зазвичай студента — вони таким чином проходять практику. 

Вищі навчальні заклади також охоче приймають українців. Зазвичай іноземці відвідують курси підготовки для абітурієнтів, де вивчають норвезьку мову. Проте часто в місцевих університетах навчання паралельно проводиться англійською. Багато вишів спростили правила вступу для наших співвітчизників і перевіряли лише рівень знання іноземної мови.

Більше про життя українців в інших країнах:

Медіа-партнери
Прямий ефір