Українці подали понад 225 тисяч заяв про пошкоджене війною майно — як це зробити

Наслідки обстрілів на Донеччині. Фото: dn.npu.gov.ua

Громадяни України подали понад 225 тисяч повідомлень про частково пошкоджене або повністю зруйноване внаслідок повномасштабної війни майно. Постраждали понад 86 тисяч об’єктів. Про це сьогодні, 7 липня, повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України, інформує "Дом".

Як зазначається, така кількість заяв зареєстрована за 3 місяці роботи послуги. За цей час українці подали:

  • 217 662 заяви через застосунок "Дія";
  • 3828 — через портал "Дія";
  • 4106 — у ЦНАП.

Збір інформації та фіксація збитків про майно українців, яке постраждало від 24 лютого від російського вторгнення, триває.

Подати заяву про пошкоджене майно можна:

  • у застосунку "Дія" у розділі послуги "Пошкоджене майно". Як це зробити — дивіться у відеоінструкції;
  • на порталі "Дія" за посиланням;
  • у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП). Зараз 809 відділень приймають повідомлення про пошкоджене майно. Їхні адреси — за посиланням.

Уся подана інформація вноситься до бази. Згодом держава компенсуватиме збитки українців відповідно до рішення спеціальної комісії.

"Це допоможе оцінити збитки, щоб після перемоги їх відшкодувати. Держава зробить усе можливе, щоб після перемоги відбудувати домівку кожного громадянина", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: План оперативної відбудови інфраструктури України презентували в Лугано — обсяги показали в ОП (ІНФОГРАФІКА)

Нагадаємо, українці, чиє майно було пошкоджене чи зруйноване війною, можуть подати заяву для фіксації факту для його відновлення та відшкодування збитків. Відповідну інструкцію оприлюднив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.

Читайте також: Понад 600 млрд дол.: в Мін'юсті розповіли про збитки, які зазнала Україна через повномасштабне вторгнення РФ

Медіа-партнери
Прямий ефір