Україна підписала освітню угоду з Німеччиною — що це означає для шкіл

Україна та Німеччина підписали угоду про співробітництво у сфері шкільної освіти. Документ відкриває нові можливості для вивчення німецької мови та підвищення кваліфікації педагогів, повідомляє “Дім” з посиланням на Міністерство освіти і науки України.
Документ підписали міністр освіти і науки України Оксен Лісовий та надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Гайко Томс.
Він сприятиме зміцненню партнерства між країнами та передбачає:
- підтримку вивчення німецької мови в українських школах;
- підвищення кваліфікації вчителів німецької мови;
- підвищення мовного рівня та країнознавчих знань українських учнів;
- розширення в Україні мережі шкіл-партнерів програми “Школи: партнери майбутнього” (PASCH) та сприяння міжнародним контактам між школами.
Так, програма PASCH обʼєднує у всесвітню мережу школи, які особливо активно популяризують вивчення німецької мови та підтримують культурний обмін між молоддю різних країн.
В Україні до цієї мережі входять школи, що співпрацюють із Goethe Institut Ukraine та Центральним управлінням шкільної освіти за кордоном (ZfA).
“Учні цих шкіл можуть складати мовні іспити на отримання німецького мовного диплома (DSD I/II), брати участь у міжнародних конкурсах і програмах обміну, а також отримувати стипендії для навчання в Німеччині”, — зазначають у МОН.
Під час підписання сторони також обговорили стан двосторонньої співпраці у шкільній та вищій освіті, а також перспективи партнерства в контексті відновлення та модернізації української освітньої системи.
Читайте також: IV Саміт українських студентів відбувся у Кембриджі — головне














