Україна в ОБСЄ вимагає пояснити, як на Донбас потрапляє російська військова техніка

Україна вимагає, щоб російська сторона пояснила, як на Донбас до незаконних збройних формувань потрапила сучасна установка дистанційного розмінування УР-07 “Пересортировка”, яку виявили раніше представники СММ ОБСЄ.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 19 листопада, зазначає Укрінформ.

Він нагадав, що про виявлення УР-07 “Пересортировка” на полігоні біля Шимшинівки повідомляється у звіті СММ від 11 листопада. Ця техніка є сучасною системою російського виробництва, яка ніколи не використовувалася Збройними силами України.

“Я б хотів знову закликати російського представника відповісти на просте запитання: “Як ці військові системи потрапляють на територію України, яка на цей момент повністю контролюється Росією?”, – запитав Цимбалюк.

Також він наголосив, що лише минулого тижня закликав делегацію Росії пояснити, як на Донбасі опинився виявлений Місією ОБСЄ 8 листопада біля Луганська російський комплекс радіоелектронної боротьби “Леєр-3” і хто ним керував.

Прямий ефір