Страва, що підкорює серця українців — історія засновників ресторану швидкого та корисного харчування "Завертай"

Ресторан "Завертай" у Бучі. Скриншот: kanaldim.tv

Олексій та Ірина Гончарови — двічі переселенці. У 2014 році вони покинули дім та власну справу в Кадіївці, Луганської області. Переїхали до Гірського, де заснували власну пекарню, кав'ярню та продовольчі магазини. У 2022-му році родині вдруге довелось втікати від росіян. Врятувати бізнес та майно не вдалося. Вже у 2023 році Гончарови відкрили у Бучі ресторан швидкоїжі "Завертай". Нині вони планують перетворити один ресторан на мережу закладів корисного харчування, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Невеличка будівля поруч з жвавим шосе у Бучі — новий ресторан швидкого та корисного харчування "Завертай", який відкрила родина переселенців з Луганщини. Це вже третій бізнес Олексія та Ірини Гончарових. Перші два зруйнувала війна. Спочатку у 2014 році, а потім у 2022 році. 

"Ми втратили все, що було в Луганській області. Починати все одно треба було з нуля. Тож давно думали над таким такими проєктами та наважилися заснувати швидкий ресторан корисного харчування. Сьогодні є багато різного фастфуду сумнівної якості. У людей фастфуд асоціюється з чимось смаженим та жирним, а ми хотіли створити новий продукт. Новий концепт — швидкий, корисний, зручний. Так виник "Завертай". До речі це назва страви", — розповів співзасновник ресторану корисного харчування "Завертай" Олексій Гончаров.  

Завертай — власна розробка родини Гончарових. Це унікальна страва, яка зовні схожа на шаурму чи рол в лаваші, але всередині — корисне наповнення.

"Перш за все, ми готуємо омлет, щоб страва була теплою.  Потім беремо салат рамен. До салату додаємо м'ясо. Телятину, наприклад, ми готуємо в спеціальному апараті при низьких температурах. Це наш такий авторський спосіб приготування. До телятини додаємо гриби. Всі соуси авторські. Кладемо багато зелені — це рамен, мікрогрін, також додаємо гриби. Все готуємо самі, в усіх інгредієнтах залишаються поживні речовини, тому це дуже корисно для організму. Цим наша страва відрізняється від шаурми", — каже кухар Віталій Кізіль.

Майже за рік роботи "Завертай" став одним з найулюбленіших місць харчування багатьох бучанців. Попри маленькі розміри, заробив репутацію справжнього сімейного ресторанчика.

"Я в сім'ї відповідаю за харчування дитини та чоловіка. Ми взагалі то так самі харчуємося. Їмо багато зелені та овочів. Тож вирішили зробити ресторанний продукт, який може дозволити собі багато людей. Раніше, щоб з'їсти таку страву, треба було йти в ресторан. Тепер його можна купити за доступної ціною в ресторанчику "Завертай". Ми прагнемо таким чином змінити уявлення про швидкоїжу", — ділиться співзасновниця ресторану корисного харчування "Звертай" Ірина Гончаренко.

Відкриття нового бізнесу — великий стрес та витрати, особливо для людей, які були вимушені евакуюватися з рідного містечка. Тому на допомогу родині Гончарової прийшли європейські партнери України, які надали грант на нову справу.

"Перший заклад нам коштував 60 тисяч доларів. Звісно, нас підтримали міжнародні партнери. Вони інвестували до 40 тисяч доларів. Ми зараз розглядаємо варіанти масштабування. Є люди, яких зацікавила наша ідея. Вони готові придбати франшизу. Їм буде простіше та дешевше реалізувати цей проєкт. Адже відкривати перший заклад такого формату завжди складніше", — резюмував співзасновник ресторану корисного харчування "Звертай" Олексій Гончаров.

Засновникам "Завертай" вдалось не тільки відкрити успішний заклад, а й зберегти частину команди, з якою вони працювали ще до початку повномасштабної війни.

Нині родина Гончарових та команда "Завертай" продовжують годувати бучанців здоровою їжею та будують плани з перетворення одного невеликого ресторану на мережу закладів корисного харчування.

Читайте також: Після складного поранення та реабілітації відкрив барбершоп — історія військового

Прямий ефір