Терміни поставки COVID-вакцини назвав Володимир Зеленський

Фото: АР

Вакцина від коронавірусу компанії Sinovac Biotech може бути поставлена ​​в Україну вже цієї зими, заявив президент України Володимир Зеленський. Він також зазначив, що Україна закупила 1,9 млн доз цієї вакцини.

Про це Володимир Зеленський написав на своїй сторінці в Telegram, повідомляє "Дом".

"Коли буде вакцина? У найкоротші терміни. Люди отримають її тільки після офіційної реєстрації... Реєстрація можлива вже на початку січня або в країні-виробнику, або в одній з країн Європи або в Сполучених Штатах... Тому абсолютно реально отримати вакцину вже цієї зими. Якнайшвидше", — зазначив президент.

Він додав, що підписання контракту на поставку препарату до його реєстрації — це нормальна загальносвітова практика. Так роблять всі країни, якщо розуміють, що препарат буде хороший, щоб не втрачати дорогоцінний час.

Компанія Sinovac Biotech є досвідченою компанією, яка виробляє сотні мільйонів доз різних вакцин щорічно.

"Це факт. Простий, надійний, не спекулятивний факт. Незалежно від обов’язкового хайпу з боку політичних чи антивакцинних опонентів", — підкреслив президент.

Окрім цієї вакцини, Україна отримає 8 млн доз вакцини в рамках механізму COVAX. Також йдуть переговори про те, щоб кількість доз, які Україна отримає в рамках цієї програми, збільшилася до 18 млн.

Водночас отримання вакцини — це не найголовніше, вважає Володимир Зеленський. Головне — масова вакцинація, щоб у якомога більшої кількості населення виробився імунітет.

Як повідомлялося, 1,8 млрд доз китайської вакцини від коронавірусу закупила Україна. На закупку вакцини витрачено 964 млн грн.

Читайте також: Майже 2 млн доз вакцини від коронавірусу закупить Україна найближчим часом

Прямий ефір