Спочатку запис до лікаря, потім — аналізи: українці розповіли про особливості надання медичної допомоги в Італії 

Медицина в Італії. Скриншот: kanaldim.tv

В Італії зараз перебуває 180 000 українців. Це лише ті, хто попросив тимчасовий захист. Отримавши такий статус біженці можуть вільно користуватися медичними послугами, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Українці, отримуючи медичне забезпечення в Італії, на рівні з місцевими жителями. Як тільки українець запрошує прихисток в Італії, він отримує ідентифікаційний номер. З цим документом він звертається в найближчу лікарню де його реєструють та заводять медичну карту. Загалом в Італії діє страхова медицина. Люди мають поліс, який і покриває більшість медичних потреб. 

"Кожен, хто зробив собі сертифікат на медичне обслуговування, має базову страховку. Також існує додаткове страхування. Якщо маєте гроші та бажання, то можете застрахувати життя та своє майно. Втім, базова медична страховка — обов'язкова для всіх", – пояснює менеджерка з проєктів української ГО "Ластівка" в Італії Ольга Костюченко. 

Медична система Італії фінансується з податків працевлаштованих мешканців. Поки українці не мають роботи, отримують медичне страхування безплатно. Як тільки починають працювати, платять податки нарівні з іншими. 

"Це 40 % від заробітної плати. В цю суму закладене медичне обслуговування", — додає Ольга Костюченко. 

Важливо після отримання тимчасового захисту зареєструватися в найближчий медичній установі. Там видадуть спеціальну медкарту. З неї українці можуть отримувати повний обсяг послуг. 

Усі місцеві мають свого сімейного лікаря. В Італії він називається медик загальної практики у дорослих, або педіатр у дітей. За кожним районом закріплена лікарня, і сімейний лікар має бути саме звідти. 

"Щодо черг, то вони є. Просто так до профільного лікаря не потрапиш, бо потрібно записуватися заздалегідь. Інколи навіть за кілька місяців. Ми радимо спочатку записуватися до лікаря, а потім здавати аналізи. Часто буває так, що людина заплатить гроші за аналізи, а потім піде записуватися до профільного фахівця. Віконце у лікаря є через пів року, а аналізи мають термін дії два місяці", — резюмує Ольга Костюченко. 

Якщо ж випадок критичний, можна звернутися до спеціальних відділень невідкладної допомоги. Там обов'язково приймуть та оглянуть. "Швидкі" приїжджають тільки на критичні виклики. Вважається, що якщо хворий в змозі сам дістатися до лікарні, то краще так і зробити.

Невідкладна допомога не включена у страховий поліс. Місцевим часто виставляють окремі рахунки за медичну допомогу. Втім, це не стосується українців, котрі приїхали до Італії нещодавно. Їм надають допомогу безплатно. Це частково стосується і ліків. За них українці платять лише частину вартості. Крім того, більшість препаратів в Італії, особливо сильної дії, продають суворо за рецептом. 

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір