Українці мають обмежені права у Швеції: яку допомогу отримують біженці

Швеція. Скриншот: kanaldim.tv

У Швеції зараз перебуває орієнтовно 35 000 тисяч українців. Після приїзду в країну вони зверталися до міграційної служби за тимчасовим захистом. Українці, які його отримали, вільно перебувають в країні, можуть навчатися, працевлаштуватися та отримувати невідкладну медичну допомогу. Втім, є фактор, який обмежує права біженців, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

У разі потреби держава й досі виплачує переселенцям фінансову допомогу. 

"Матеріальна допомога від міграційного центру становить лише 61 крона на день для дорослої людини. Тобто суму не збільшували", — розповідає помічниця з інтеграції у Швеції Христина Гевчук. 

Крім того, Швеція допомагає нашим переселенцям із житлом. Його видає міграційна служба, але українці не можуть обрати регіон проживання. Безплатно живуть допоки не працевлаштуються.

"Житло від міграційної служби — це лотерея. Ти не знаєш, куди тебе поселять. Це може бути північ, південь. В Стокгольмі вже не селять, навіть, якщо ти маєш роботу, або влаштував тут дитину у школу", — додає Христина Гевчук.

Влада зацікавлена, щоб українці швидко інтегрувалися. Для цього є чимало мовних курсів. Навчання там часто безплатне. Там часто розповідають про звичаї та традиції Швеції. Це допомагає зрозуміти, як усе влаштовано в країні. Також є чимало курсів, де допомагають освоїти нову професію. 

Згідно зі статистикою, орієнтовно 60% українців уже працевлаштовані у Швеції. Це ті люди, які хоч на базовому рівні, але знають шведську мову. Навіть для прибирання потрібно знання англійської та шведської на початковому рівні. 

Великою проблемою перебування українців у Швеції є те, що вони не отримують постійного податкового номера. Це дещо обмежує їхні права. Зокрема, претендувати українці можуть виключно на невідкладну медичну допомогу. Відсутність постійного податкового номера також ускладнює працевлаштування на тривалий термін. Проте українська діаспора намагається розв'язати цю проблему. 

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір