Змішувати COVID-вакцини дозволили у Великій Британії

Фото АР

Вакцинація від коронавірусу часто відбувається в декілька етапів. Для імунізації населення у Великій Британії дозволили застосовувати комбінацію вакцин, тобто на різних етапах вакцинації вводити людині препарат різних виробників.

Це будуть робити в крайніх випадках — якщо одного препарату немає в достатній кількості. Про це заявила керівник відділу імунізації Служби громадського здоров'я Британії Мері Рамзі, повідомляє телеканал "Дом" з посиланням на Reuters.

"Якщо ваша перша доза — це вакцина Pfizer, вам не варто вводити вакцину AstraZeneca в якості другої дози і навпаки. Є, звичайно, окремі випадки, коли одна і та ж вакцина недоступна або коли невідомо, яку вакцину отримав пацієнт. Треба докладати всіх зусиль, щоб дати їм ту ж вакцину", — зазначила вона.

Водночас фахівець додала, що в крайньому випадку краще зробити другий етап вакцинації іншим препаратом, аніж не зробити його взагалі.

Як повідомлялося, 1,8 млн доз китайської вакцини від коронавірусу закупила Україна. На закупку вакцини витрачено 964 млн грн.

Зазначимо, що, за даними Офісу президента, вартість однієї дози китайської вакцини від коронавірусу — 504 грн. Першу партію — 700 тис. доз — Україна планує отримати протягом 30 днів після реєстрації препарату.

Прямий ефір