Затверджено склад 31-ї Української антарктичної експедиції: що досліджуватимуть науковці

В Антарктиці завершується літо і наближається традиційна перезмінка полярників і полярниць. Наприкінці лютого 30-ту Українську антарктичну експедицію (УАЕ), яка майже рік працювала на станції “Академік Вернадський”, змінить нова команда. Про це повідомляє “Дім” із посиланням на Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ).
У 31-й УАЕ затверджено 14 учасників та учасниць. Зокрема, девʼять вчених (чотири метеорологи, три біологи, два геофізики) та пʼять представників команди життєзабезпечення: сисадмін, дизеліст, механік, лікарка та кухар. Наймолодшому учаснику — 23 роки, а найстаршому — 56.
Її очільницею вперше стане жінка — метеорологиня Анжеліка Ганчук. Як і попередні експедиції, 31-ша УАЕ проводитиме в Антарктиці геофізичні, метеорологічні та біологічні дослідження, а також забезпечуватиме роботу станції "Академік Вернадський".
Серед завдань учених — дослідження в галузях геофізики, метеорології та біології, а також продовження спостережень, які вважаються одними з найдовших в Антарктиці.
“Магнітне поле Землі, космічна погода, озонова діра, зміна клімату, показники погоди, льодовики та океан, унікальні тварини та рослини, адаптація різних організмів”, — перелічили в НАНЦ.
Хто увійшов до 31-ї Української антарктичної експедиції?
Метеорологи:
- Олександр Афтенюк, с. Студене, Вінниччина — три річні експедиції;
- Яна Лєсна, м. Херсон;
- Сергій Якущенко, м. Херсон — метеоролог / озонометрист, одна річна експедиція.
Геофізики:
- Ігор Губар, м. Київ;
- Павло Младьонов, м. Харків.
Біологи:
- Кирило Суліма, м. Київ;
- Олег Горяінов, м. Вараш, Рівненщина;
- Владислав Хрещенюк, м. Фастів, Київщина.
Команда життєзабезпечення:
- Єлизавета Підгаєцька, м. Київ — лікарка;
- Борис Лутава, м. Київ — кухар;
- Андрій Волощак, м. Лубни, Полтавщина — системний механік;
- Сергій Філіппов, м. Одеса — дизеліст-електрик;
- Олександр Мацібура, м. Волочиськ, Хмельниччина — системний адміністратор, одна річна експедиція.
Читайте також: Президент Чехії привітав українських полярників із 30-річчям станції "Академік Вернадський" (ФОТО)
Нагадаємо, канали українського іномовлення показали документальний фільм "Воїни науки" журналіста та волонтера Геннадія Куркіна. Стрічка присвячена 29-й українській антарктичній експедиції на станції "Академік Вернадський", експедиції на науково-дослідному судні "Ноосфера", а також історії науковців, які після початку повномасштабного вторгнення стали на захист України.














