ВВП України впав би на 11% без “Великого будівництва”, – нардеп

Скрин с видео

Народний депутат України Олена Шуляк пояснила, як "Велике будівництво" стало антикризовим інструментом і допомогло економіці в період пандемії коронавірусу.

Зробила вона це в ефірі програми "Официальный разговор" на телеканалі "Дом".

За її словами, думка про те, що в межах "Великого будівництва" гроші з COVID-фонду були "закатані в асфальт", не відповідає дійсності.

"Звичайно, це не так. Тому що коли створювався COVID-фонд, ніхто в Україні не міг усвідомити, скільки грошей має бути в цьому фонді. Але всі прекрасно розуміли, що це не просто "коронавірусний фонд", який має бути максимально спрямований на забезпечення медицини, але це ще й фонд, який мав би тримати українську економіку "на плаву", — зазначила нардеп.

Читайте також: Курс валют на 2021 рік: експерт назвав прогнози (ВІДЕО)

Гостя програми повідомила, що всі гроші з "коронавірусного фонду" витрачалися за трьома важливими напрямами: медицина, соціальні виплати, підтримка економіки, розвиток інфраструктури.

"Нещодавно відомий український економіст Михайло Кухар дав свої розрахунки щодо того, а що було б, якби програми "Велике будівництво" не було. Мене цифри за останні квартали цього року сильно здивували, бо якби не було "Великого будівництва"; якщо б ми не будували дороги, мости, школи, то падіння ВВП було б на рівні 11%", — наголосила депутат.

Шуляк додає, що "Велике будівництво" допомогло утримати падіння ВВП на рівні 3,5%.

Нагадаємо, що в 2021 році видатки на медицину в Україні будуть рекордними.

Прямий ефір