Росія не виконуватиме вирок у справі МН17, — головний редактор The Insider

Фото Facebook Roman Dobrokhotov

Який би вирок не винесли у справі МН17, він навряд чи буде виконаний, — головний редактор The Insider.

У судовому процесі у справі збитого на Донбасі Boeing МН17 цікавий не стільки юридичний, скільки політичний аспект, вважає головний редактор видання The Insider Роман Доброхотов.

"Юридично зрозуміло, що неможливо дотягнутися до тих людей. Росія їх ніколи не буде видавати, причому нікого — ні рядових учасників, ні тим більше військових і політиків. Тож який би вирок не винесли, зрозуміло, що він не буде виконаний", — сказав Доброхотов у програмі "Код безопасности" на телеканалі "Дом".

Однак уже зараз зрозуміло, що суд у Гаазі та слідчі йтимуть до кінця, зазначив експерт.

"Вони почали з найнижчих, найпростіших виконавців і закінчать найвищим політичним військовим керівництвом. Тут питання, скоріше, чи зупиняться вони на рівні Бортникова (директор ФСБ РФ, — ред.)  і Шойгу (міністр оборони РФ, — ред.) або назвуть і Путіна (президент РФ, — ред.) теж одним із винних", — наголосив журналіст-розслідувач.

За словами гостя програми, в будь-якому випадку це буде дуже велика політична історія.

"Якщо його (Путіна, — ред.) визнають винним у тому, що саме він віддавав наказ на військову операцію, в результаті якої "Бук" приїхав в Україну, то це автоматично означатиме його винуватість і в розв'язанні агресивної війни, а це, на хвилиночку, серйозний кримінальний злочин за російським Кримінальним кодексом. Це дуже серйозні історії, саме тому вони так активно борються у сфері піару проти цих звинувачень і так болісно їх сприймають. Це буде довгий процес, на жаль. Я боюся, що рік, а може бути й два це ще може зайняти", — додав Роман Доброхотов.

Читайте також: Агресію Росії розслідуватимуть у Гаазі: кого можуть покарати (ВІДЕО)

Прямий ефір