Детокс після зими: найкращі продукти для весняного раціону назвала експертка

Ілютративний скріншот: kanaldim.tv

Доцентка кафедри внутрішньої медицини Лідія Буцька рекомендує з настанням весни приділити увагу детоксикації організму та насиченню його корисними речовинами. Саме тому варто переглянути свій раціон і перевірити, що лежить у вашому продуктовому кошику. 

Детальніше про суперфуди, які допоможуть відновити організм після зимового періоду — у сюжеті "Ранку Вдома".

Весна — ідеальний час для того, щоб оновити не лише свій гардероб, а й харчові звички. Після зими через брак сонячного світла, низьку фізичну активність та емоційне напруження, наш організм потребує більше вітамінів та мінералів.

“Весна прийшла, а це означає, що потрібно проводити детоксикацію. В першу чергу зменшуємо кількість продуктів тваринного походження, а особливо м'яса”, — зазначає доцентка кафедри внутрішньої медицини Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Лідія Буцька.

Корисними навесні будуть молоко, сир, йогурт, яйця, авокадо, насіння та горіхи. Суперфуди зміцнюють імунітет, насичують організм енергією, підтримують здоров'я, мозку та судин. 

“А коренеплоди — це ті продукти, які зберегли за зиму необхідний склад: вітамінний, мінеральний, жировий, білковий. Тобто вони дуже добре насичують наш організм”, — додає фахівчиня.

Навесні професорка радить вживати менше продуктів, які містять крохмаль, оскільки вони мають високу калорійність і підвищують рівень цукру в крові. 

Ліпше — додати до раціону більше злаків, бобових та листової зелені.

“Та сама рукола, кінза, петрушка. Так, вони вирощені на штучних плантаціях, але все ж таки вони приносять нам певну клітковину. І той самий хлорофіл, який стимулює метаболізм в нашому організмі”, — акцентує вона.

  • Шпинат — зелена суперзірка, що містить багато корисних вітамінів та мінералів. 
  • Броколі — цінний овоч для тих, хто прагне очистити свій організм після зимових смаків.
  • Капуста — багата на клітковину, покращує травлення та обмін речовин. 
  • Яблука — природні антиоксиданти, насичують нас вітаміном С, пектином та клітковиною. 
  • Фрукти — сповільнюють старіння організму, нормалізують мікрофлору кишківника та покращують гостроту зору.

“Я за те, щоб вживати овочі відповідно до їхнього природного часу. Коли вони виростають і мають змогу насититись і сонячним теплом, і сонячною енергією, і енергією та вітамінами, мінералами цього ґрунту, на якому вони ростуть. Тобто, краще орієнтуватися на природній час”, — вважає професорка.

Збагатіть весняний раціон і морською рибою. Оселедець, лосось, скумбрія та мойва — це джерело Омега-3 поліненасичених жирних кислот, які підтримують здоров'я нервової системи, серця та судин. 

Навесні фахівці також радять додатково приймати вітамін D, який регулює обмін кальцію та фосфору в організмі.

“Я вважаю, що вітаміни та мінерали необхідні в цей період. Якщо немає обмежень за здоров'ям, можна спробувати мультивітамінні та мультимінеральні комплекси. Для людей з хронічними захворюваннями або осіб похилого віку варто консультуватися з лікарем, щоб визначити, які дози вітаміну D, кальцію тощо необхідні”, — зазначає Лідія Буцька.

Тож плануйте здорові перекуси, зберігайте водний баланс, стежте за калоріями та кількістю їжі, яку вживаєте. Дотримуйтесь харчування з низьким вмістом солі та цукру. Уникайте шкідливих продуктів.

А також додавайте до раціону свіжі сезонні продукти, щоб відчути смак весни, радість і задоволення.

Читайте також: Використовуємо спеції на користь здоров’ю: що важливо знати

Медіа-партнери
Прямий ефір