Про зміни в іспитах для майбутніх водіїв та скорочення сервісних центрів: інтерв'ю з начальником Головного сервісного центру МВС Миколою Рудиком

Микола Рудик. Фото: kg.npu.gov.ua

Що зміниться для майбутніх водіїв в іспитах сервісних центрів МВС, коли чекати на ці зміни, чи буде скорочена кількість сервісних центрів та чи буде самопідготовка без автошколи — на ці та інші питання в інтерв'ю "Ранку Вдома" відповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

— Що зміниться в іспитах у сервісних центрах МВС і коли? 

— Таке завдання поставив перед командою Головного сервісного центру міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко — організувати можливість прозоро і доступно складати теоретичний іспит і практичний. Що стосується теоретичних, то ми облаштовуємо класи камерами відео- і аудіоконтролю — більше не буде можливості комусь допомагати, не буде "сліпих зон". Якщо знаєш теорію, то зможеш скласти. Якщо хочеш керувати транспортним засобом, то маєш знати правила дорожнього руху. 

Це стосується і облаштування транспортних засобів. Ми плануємо поступово обладнаднувати автомобілі, на яких будемо приймати іспит. По-перше, плануємо робити це на сучасних авто, а не на застарілих з Радянського Союзу. По-друге, обладнаємо їх камерами відеоспостереження і контролю. Їх буде чотири в кожному авто. Будемо спостерігати за всіма рухами і діями як нашого кандидата, так і екзаменатора, за їх діалогом, за рухом попереду та позаду. 

— Чи йдеться про скорочення сервісних центрів? 

— Сьогодні в Україні налічується 148 територіальних сервісних центрів, і їх кількість не буде зменшена. Буде зменшена кількість тих центрів, в яких приймають іспити і видають посвідчення водія — їх залишиться 55. Всі інші територіальні сервісні центри будуть надавати послуги з реєстрації, перереєстрації транспортних засобів, обміну посвідчень водія. 

1 червня ми запускаємо експеримент у чотирьох регіонах України: Київська, Одеська, Вінницька і Львівська області. В цих регіонах ми поступово запровадим наші зміни, вивчимо складнощі і поступово, до кінця року, масштабуємо ці зміни в інших територіальних сервісних центрах. З'явиться можливість попереднього запису для складання практичного іспиту. Не треба буде декілька разів звертатися до територіального сервісного центру. Вартість складання теоретичного іспиту в територіальних сервісних центрах коштує 13 гривень. Таку саму вартість має іспит на авто, які належать сервісним центрам. 

— Зараз активно обговорюється можливість самопідготовки водіїв, за якої не потрібна автошкола, є необмежена кількість спроб на практичному іспиті. Чи будуть такі нововведення?

— Такі погляди є, але вони залежать від змін до законодавства. Законопроєкти подані і розглядаються в уряді. Це є в плані, але не на цей рік. Можливо, 2024 року після набуття певних змін з'явиться можливість дистанційного або онлайн-навчання теоретичним знанням правил дорожнього руху. Наразі, якщо ви щось не вивчили і не склали, то наступна можливість спроби буде через п'ять днів. Ви маєте необмежену кількість спроб складань теоретичних іспитів протягом року — терміну дії вашого навчання. В майбутньому ми будемо запроваджувати необмежену кількість спроб складання і практичного іспиту також.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір