"Про війну потрібно продовжувати кричати": Ірина Хоменко в гостях у #Муз_Оборони

Героїнею нового випуску програми #Муз_Оборона стала ведуча "Ранку Вдома" та ток-шоу "Я не забуду" на каналі "Дім" Ірина Хоменко. Телеведуча, акторка та золотий голос гумористичної студії "Мамахохотала" розповіла про свій творчий шлях, того, хто її надихає, про те, як повідомила дітям про війну, про звернення до росіян та зміну української культури. 

Свою кар'єру Ірина розпочинала з участі у гумористичних програмах, а також була ведучою кількох телевізійних проектів. Весь цей час вона не припиняла співати і навіть брала участь у шоу "Голос країни". Зараз Хоменко — щаслива дружина та мама двох діток. 

Під час повномасштабної війни Ірина стала ведучою проекту "Ранок Вдома" на телеканалі "Дім", в якому намагається надихати українців триматися та продовжувати допомагати ЗСУ. На своєму YouTube-каналі акторка читає казки для дітей .

"Я біля кожного дзеркала зупиняюся і кажу: "Народна артистка України Ірина Хоменко". Я співаю все своє життя. Не уявляю, як можна жити без пісні. У шість років мене мама відвела на співи, і я співала все, що могла", — розповідає артистка. 

У третьому класі Ірина пішла в музичну школу на клас фортепіано. Там вона ще більше закохалася в музику. Однак мама артистки переживала, аби та здобула "серйозну" професію. Так Ірина опинилася у Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського. Там разом із одногрупником Романом Грищуком дівчина створила факультетську команду КВК, а згодом увійшла в збірну КПІ.

"Ми багато де виступали, об'їздили майже всю Україну і були за кордоном. Завдяки КВК ми потім створили "Мамахохотала". Я зрозуміла, що медичний інженер це досить складна професія, а я хотіла дарувати людям максимальний позитив. Тому обрала шлях мистецтва", — пояснює вона.

Звукорежисер студії "Мамахохотала" Дмитро співає реп. Якось він показав Ірині одну зі своїх пісень, якою хотів надихнути сучасних реп-виконавців. Хоменко послухала її і сказала, що хоче в дует.

"Коли ми вже записували пісню Yellow-blue, я Дімі сказала, що треба чимось доповнити її. Він каже: "Слухай, може, дітей запишемо? Якийсь хор запросимо". А я така: "Навіщо нам хор, якщо в нас є наші діти". Так ми записали наших діток. Ця пісня качова, вона заряджає і надихає йти вперед попри все", — каже Ірина.

24 лютого Ірина Хоменко прокинулася о 03:00 від дзвінка керівника проєкту, оскільки у ведучої був запланований ранковий ефір. Знімання було скасовано, родина Хоменко поїхала з Києва. Артистка згадує, що син Дамир їхав у машині з кицькою в одній руці і пакетом води з виловленими з акваріуму рибок у другій руці.

"Напередодні я забрала Дамира раніше зі школи, бо йому однокласники сказали, що буде війна, в нашу школу влучить ракета і всі помруть. Я кажу: "Сонечко, хто це сказав, не буде ніякої війни". Ми до цього нічого йому не розповідали, і в нього були очі, наповнені слізьми. Я лише тоді зрозуміла, наскільки моє дитя налякане цією ситуацією", — згадує Ірина.

Родина поїхала у Вінницьку область, де прожилаа два з половиною місяці. У перший же день Ірина вирішила звернутися до росіян, тож записала відео для них російською мовою.

"Мені написало близько 12 людей з Росії і попросили вибачення. Хтось казав, що вони виходять на мітинги і їх пакують в автозаки. Хтось — що не згодні з політикою країни, але не можуть сказати про це. Коли йде війна і вбивають людей, мовчати не можна! Треба продовжувати кричати в усі рупори світу", — говорить Хоменко.

Колеги Ірини з проєкту "Мамахохотала" казали їй продовжувати співати, за що вона їм зараз дуже вдячна. Так артистка почала виконувати жартівливі воєнні пісні і колискові, а пізніше стала записувати дитячі казки.

У травні Ірина Хоменко з сім'єю повернулися до Києва і відновила роботу на телебаченні.

"Зараз ми спостерігаємо, як кардинально змінюється українська культура. Вона набирає нових обертів, і я захотіла долучитися до цього. Моєю головною ідеєю було створення пісні, яку б усі могли послухати вдома і відчути спокій, затишок. Щоб вона налаштовувала на апгрейд нового українця. Трагічних пісень є і буде дуже багато, а от надихаючих, на жаль, не дуже. Є прекрасні слова Лесі Українки "щоб не плакать, я сміялась". Так от я, щоб не панікувати, писала", — пояснює ведуча і співачка.

Так створилася пісня "Святкової ночі".

Живучи зараз, каже Ірина, кожному потрібно знати три речі: хто ти, де твоє коріння, і чого ти вартуєш.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір