Про музичне волонтерство та контрасти війни розповів лідер гурту "Без обмежень" Сергій Танчинець

Сергій Танчинець. Фото: kanaldom.tv

Музикант, продюсер, лідер гурту "Без обмежень" Сергій Танчинець з початку війни Росії проти України активно волонтерив. Згодом повернувся до мистецького фронту. Гурт побував у масштабному турне, випустив дві пісні та кліп на трек "Повернись живим". Про виступи перед українськими захисниками, плани та сучасну творчість Сергій Танчинець розповів у "Ранку Вдома".

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— З перших днів повномасштабного вторгнення ви активно волонтерили. Чим саме займалися, де бували, кому допомагали й кому продовжуєте допомагати?

— Я взагалі вважаю, що в Україні всі волонтери. Кожен з нас якось дотичний до допомоги оборони держави. З самого початку я був фактично водієм. На бусі, у якому ми їздимо у турне, ми возили гуманітарні вантажі, харчі, якусь медицину, гігієну з Заходу країни в Київ. В ті часи, коли ще Київ був під натиском інтервентів. Потім, вже коли бойові дії відійшли від столиці, ми почали зі столиці їздити на Схід ближче до фронту.

Потім почався період музичного волонтерства. Ми поєднували вже поїздки з вантажами з якимись акустичними виступами. Довгий час ми їздили ближче туди, до бойових дій і в місця постійних дислокацій військових частин.

Потім почався в житті концертне волонтерство, тобто ми поїхали в європейську та американську частину туру для того, щоб акумулювати гроші фактично для реалізації потреб військових. Було чимало запитів від хлопців і дівчат, з якими ми підтримуємо зв'язок. Зараз продовжується наше концертне волонтерство в рамках українського туру "Вільні люди".  

Де виступали на фронті? Що запам'яталося найбільше? 

— Ми їздили в Краматорськ, Слов'янськ, Покровськ, Сумська область, вся прикордонна, Чернігів. Було багато міст, де концентруються українські військові, але де нема загрози прямого бойового зіткнення, де нас можуть пустити.

Так от, 31 січня ми поїдемо ближче до міста Бахмут, там наші друзі. Коля Серга організовує виступ. Там плануємо п'ять, можливо і шість, концертів. Там яскравості мало, але емоційна складова досить така загострена. Люди, які повертаються з поля бою, з-під обстрілів, мають можливість емоційно перезавантажитись.

Мені здається, це найголовніше — виривати людей з постійного негативного інформаційного і ситуативного простору, повертати їх до емоцій, які вони відчували у мирному житті.

Про що взагалі зараз хочеться співати? Чи змінився якось репертуар за ці 11 місяців? 

— Мені не вдається писати нові пісні, відверто кажучи. У мирний час за 10 місяців ми створювали альбом. Тобто за цей період можна було записати повноцінний альбом і провести всю інформаційну підтримку довкола.

Від початку Великої війни я спромігся написати лише дві пісні. У мене є деякі напрацювання текстові, але записувати їх будемо пізніше. Ті зарисовки написані про те, що нас оточує.

Коли довкола весна, коли довкола закохані, коли нема великої війни, коли люди не під обстрілом і так далі, то писались пісні романтичні. Звісно, що ми писали багато про війну, бо вона не 24 лютого 2022 року почалася, а у 2014-му. Втім тоді були можливість і натхнення писати романтичну музику. Зараз не пишеться. Натомість народились  дві пісні на військову тематику.

— Гурт "Без обмежень" планує концерти на лютий та березень. Чи могли б ви розказати де, коли, як можна вас буде побачити, почути?

— В березні ми закінчимо українську частину туру. Актуальний перелік на сайті "Без обмежень", але у нас солд-аут. З одного боку це тішить, а з іншого — змушує організовувати додаткові концерти. Тому напевно поїдемо по другому колу, але пізніше.

В березні маємо ще й відіграти концерти у Польщі та Прибалтиці, потім трошки ближче до океану — в Японії, в Токіо. Влітку дуже хотілось би грати переможний тур Україною.

Маю на це великою надію, а з вересня вже запланований переможний повторний тур Північною Америкою.

— Вітаємо вас з прем'єрою пісні "Повернись живим". Розкажіть, як відбувалися знімання.

— Знімання спонтанно організовані, як зазвичай в нас відбувається. Пісня швидко написала, швидко записалась. Запис був цікавий, бо в той момент якраз приїхала моя родина в Україну. Зміг взяти з собою доньку Настю на знімальний процес. Вона трохи нудилась, а потім я найняв її на роботу за 500 гривень. Вона була моїм асистентом. Вона взагалі дуже така творча дівчинка: гарно співає, грає на гітарі, теж хоче бути музиканткою. Під час знімання вона навіть скасувала зустрічі з друзями, яких не бачила 9 місяців.

Назнімали матеріалу, але монтаж трохи затягнувся через часті вимкнення світла. Це не якийсь супер кліп, але основна ціль його була передати позитивні емоції військових, які просто зобов'язані повернутись додому живими, здоровими, з перемогою.

Це заклик, посилання у Всесвіт: "Повернись живим!". Вірю в те, що наші заклики будуть почуті.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір