Про "байрактарщину", проєкти "Культурного десанту" та благодійний концерт: інтерв'ю зі співаком та продюсером Сашою Чемеровим

Саша Чемеров. Скриншот: kanaldim.tv

У гості "Ранку Вдома" завітав співак, автор, музичний продюсер, співзасновник "Культурного десанту" Саша Чемеров. Говорили про місію "Культурного десанту", допомогу військовослужбовцям, підтримку українців в окупації та концерти під час війни.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Як виник "Культурний десант"? В чому його головна місія?

— "Культурний десант" виник буквально через декілька місяців після початку повномасштабного вторгнення. Мені зателефонував Коля Серга і каже: "Поїхали зі мною в військово шпиталь і програму для поранених хлопців". Ми поїхали. Чотири години ми працювали з хлопцями. Після того я запропонував створити організацію. З того часу ми розвиваємо "Культурний десант". Це об'єднання артистів, митців, які працюють з психологічним забезпеченням на лінії фронту і біля лінії фронту, в шпиталях.

Які проєкти вдалося реалізувати?

— Є головні проєкти. Одним з головних вважається "Стіни культури". У нас є понад 25 художників, які малюють патріотичні стінописи на деокупованих територіях. Це нагадує людям, по перемогу, підтримує їх та надихає. Близько тисячі муралів вже намальовані.

Розкажіть про проєкт "Книга на фронт".

— Відразу скажу про акцію від "Наш формат". Людина купує книгу, а видавництво передає таку саму книгу нашим хлопцям. Суть проєкту "Книга на фронт" полягає в тому, що ми збираємо знакові книги. Переважно це книги з історії України це, наприклад, книга "Плем'я" Себастіана Юнґера. Це книга про ПТСР,  там важлива інформація, якої не було до цього в країні. Це книга "Моссад", біографії, історія Криму, Донецька, історію війни. Ми ці книги тисячами розводимо по лінії фронту і роздаємо хлопцям.

Хто долучається до проєкту?

— Буває таке, що люди просто купують та передають нам книги. Є видавництва, які збирають книги й передають нам. Також деякі видавництва передають нам книжки. Є низка бізнесменів, які можуть взяти й купити, наприклад, дві тисячі примірників "Плем'я". Вони купують і передають нам, а ми веземо це нашим захисникам.

Розкажіть про свою концертну діяльність. Ви плануєте концерт на 11 листопада, розкажіть про це детальніше.

— Останній раз в Stereo Plaza я виступав, коли починав сольну кар'єру. Цього разу на концерті буде багато друзів: Христина Соловій, Женя Галич, Коля Серга, Міша Крупін. Ми будемо не тільки співати, а й робити аукціони на сцені. Усіх запрошую 11 листопада в Stereo Plaza. Частина грошей піде на "Культурний десант", зокрема, на логістичні потреби. Загалом, усі концерти, які ми робимо, вони частково благодійні.

Що гратимете на концерті?

— В програмі 22 пісні. Це доволі багато. Ще гості, друзі, розмова, аукціони. Гадаю, що вечір буде насиченим. 

Яких пісень зараз хоче чути український слухач?

— Я знаю, що зараз люди втомилися від так званої "байрактарщини". Це нормально. Люди хочуть чути щось не про війну. Втім, артистам і мені в тому числі складно зараз писати щось не про війну, бо коли ти у цьому процесі "варишся", то тобі складно абстрагуватися. Втім мені вдалося написати новий сингл. Він не про війну, а про кохання. На слова Івана Франка.

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір