Президент до нас прийшов і сказав: "Є", — міністр закордонних справ Дмитро Кулеба про те, як дізнався про рішення щодо початку переговорів з Україною про вступ у ЄС

Дмитро Кулеба. Фото: kanaldim.tv

14 грудня 2023 року стало відомом, що лідери Європейського Союзу ухвалили рішення про початок переговорів з Україною про вступ у ЄС. У програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" на телеканалі "Дім" міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба ще раз привітав українців із цим передсвятковим подарунком від ЄС та розповів про те, як він сам дізнався цю новину.

"По-перше, вітаю всіх українців із цим різдвяним подарунком. Ми живемо в часи, коли навіть не на наших очах твориться історія, а коли ми, українці, творимо історію. Історію Європи, історію світу. Це треба усвідомити. Над цим рішенням працювала велика команда людей. Рішення такої складності не може ухвалити одна людина. У вирішальний момент, безумовно, вирішальну роль зіграв президент, коли він дуже потужно виступив на засіданні Ради лідерів Європейського Союзу. Це був той момент, коли ти зробив все, що можеш, вони закрилися в залі, і ти розумієш, що тепер все залежить від них. Цілий день живеш на нервах, думаєш, чи все ти зробив, чи всім подзвонив", — каже Кулеба.

Про ухвалення рішення про початок переговорів з Україною щодо вступу до ЄС голова українського МЗС дізнався вже в літаку додому. Про це йому разом із іншими політиками повідомив президент Володимир Зеленський.

"Коли ми без зв'язку вже сиділи в літаку, в однієї людини, якій це дозволено, був зв'язок. Президент до нас прийшов і сказав: "Є". Це було просто супер! Але в цей момент ти ще не відчуваєш якихось емоцій, тому що просто видихаєш і розумієш, що усі ми, і ти зокрема, правильно зробив свою роботу заради країни. Потім, коли вже приходить усвідомлення цього рішення, вже починається викид адреналіну в кров. Далі будуть переговори про вступ, а далі — членство України в Європейському Союзі", — додав міністр.

Повна версія інтерв'юКулінарна дипломатія, вступ України до ЄС та чого зараз бажають діти під Новий рік: міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у "Тихому вечорі з Оленою Кравець"

Гостями новорічного 36-го випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: Дмитро КулебаMONATIKKola, гурт NazvaRoxolanaПилип КоляденкоДенис ХристовПетро Конопля, гурт SchmalgauzenВасиль БайдакНаталя ГаріповаЄвген Галич.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 48 млн переглядів* на диджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 04.12.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір