Правозахисники дали поради депортованим до Росії українцям (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: unicef.org

Депортація, фільтраційні табори — такі реалії війни, розв'язаної Кремлем в Україні. Російські війська масово змушують громадян України виїжджати на територію країни-агресора. Вивозять і дітей, серед депортованих — близько 2000 сиріт, повідомляє "Дом".

Тих, хто пройшов жорстку фільтрацію, розподіляють по різних і найчастіше віддалених областях Росії. Декому пощастило жити у своїх родичів. Решту поміщають у пункти тимчасового проживання. Але навіть там українцям не дають спокою спецслужби, поділилася з журналістами The New York Times мешканка Маріуполя, якій вдалося виїхати з Росії.

Однак покинути територію РФ вдається далеко не всім громадянам України, яких депортували. Виїхати не дозволяють тим, хто не має повного пакета документів на себе чи дитину. Для інших також навмисне створюють інші перешкоди.

Правозахисники радять українцям, які потрапили на територію Росії, звертатися на гарячу лінію Міністерства закордонних справ України. Також допомогу можна отримати у посольствах інших держав та у міжнародних організаціях.

Крім того, український уряд створив Координаційний штаб із захисту прав осіб, депортованих чи примусово переміщених у зв'язку зі збройною агресією проти України. Його керівником призначили віцепрем'єра України Ірину Верещук.

Читайте також: Повільність у постачанні західної зброї пояснив експерт (ВІДЕО)

Прямий ефір